Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

TMO’ya hücum!


Karasu ve Kocaali bölgesindeki fındık alımları için kurulan Karasu TMO’da bugüne kadar bin 895 ton alım yapıldı. Fındıkçının yoğun ilgi gösterdiği TMO’da kantar ve personel yetersizliği nedeniyle kuyruk zaman zaman 11 kilometreye kadar uzuyor.

Teslim ediyorlar

Fındık fiyatlarına müdahale eden devletin üreticinin elindeki fındığı 10 ile 10,50 kuruştan alması gün geçtikçe TMO’ya olan ilgiyi artırıyor. Karasu ve Kocaali bölgesindeki fındıkçılar için Karasu’da kurulan TMO’ya fındığını vermek isteyen vatandaşlar traktörleriyle getirdikleri ürünlerini saatlerce bekledikten sonra teslim edebiliyorlar.

Daire Başkanı geldi

TMO’da personel ve kantar yetersizliği nedeniyle uzayan kuyruklar dün 11 kilometreye kadar çıktı. Yaşanan yoğunluğu yerinde görmek için dün Kocaali’ye gelen TMO Genel Müdürlüğü Fındık İşleri Daire Başkanı Tamer Sendinç, Kocaali ve Karasu alım ekiplerini ziyaret etti. TMO’da bir kantar ile başlanan alımlar gösterinle ilgi nedeniyle yetersiz gelince iki alım ekibi ve iki kantar ilavesi yapıldığı açıklandı.

Kantar 3’e çıkacak

Fakat iki kantar ve iki alım ekibi de yetersiz gelince TMO’da uzayan kuyruklara çare bulmak için yarın itibariyle sayının hem kantar, hem de ekip olarak üçe çıkarılmasını kararlaştırdı. Böylelikle 3 depoda aynı anda alımlar yapılarak uzayan kuyrukların azaltılması bekleniyor. Fındığını tüccara vermek istemeyerek TMO’ya akın eden üreticiler, randevu alarak fındığını teslim etmeye devam edecek.

8 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 1036 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU