Günün Tarihi:24 Şubat 2020

Bütçe, 48 milyon lira


Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan tarafından yönetilen belediye meclisinin ekim ayı toplantısı gerçekleşti. Toplantıda Akyazı Belediyesi’nin 2018 yılı bütçesi 48 milyon olarak belirlendi.

Toplantı

Hasan Akcan tarafından yönetilen Akyazı Belediye Meclisinin Ekim ayına ait ikinci toplantısında 2018 yılına ait gelir ve gider bütçesinin Komisyondan geldiği şekli ile aynen kabul edilmesine karar verdi. Buna göre Akyazı Belediyesinin 2017 yılında 40 milyon lira olan bütçesi 2018 yılı için 8 milyon lira daha arttırılarak 48 milyon liraya yükselmiş oldu. Akyazı Belediye Meclisi, ekim ayına ait olağan  ilk toplantısında muhasebe müdürlüğü tarafından hazırlanıp meclise getirilen, meclis tarafından da Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilen 2018 yılı bütçesi ile yine meclis tarafından görüşülüp karara bağlanan ve onay için Büyükşehir Belediye Meclisine gönderilen ancak Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilmeyerek geri gönderilen imar değişikliğine ilişkin tekrar İmar Komisyonuna gönderilen kararını görüşmek üzere ikinci kez toplandı.

Diğer madde

Gündemin diğer maddesi ise Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onanmayarak geri gönderilen Mülkiyeti Akyazı Belediyesine ait olan Ömercikler Mahallesi  32 ada 1 nolu, 33 ada 1 nolu ve 133 ada 87 nolu parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine ilişkin ve bir önceki toplantıda İmar komisyonuna gönderilen itiraz maddesinin görüşülmesi oldu. Madde Meclis tarafından Komisyondan geldiği şekli ile kabul edilerek tekrar Büyük Şehir Belediye Meclise gönderilmesi yönünde karar verdi.

Pazaryeri konuşuldu

Şu anda kapalı pazar yeri olarak kullanılan yerin yapılacak olan imar değişikliği ile başka amaçlar içinde kullanılacak hale getirilmesi bir kez daha kabul edilmiş oldu. Buna ilişkin daha önce alınan uygulama imar değişikliği kararını kabul etmeyen değişikliği benimsemeyen bugün kullanılmakta olan kapalı pazar yerinde istenen değişikliğin yapılması halinde mevcut olan dükkan adedinin hayli düşeceği, yapılacak olan yeni dükkanların m2 olarak daha da küçüleceğini gerekçe olarak gösteren Büyükşehir Belediye Meclisinin, Akyazı Belediye Meclisinin eski kararında ısrarcı olmasını nasıl değerlendireceği Akyazı’da merak konusu oldu.  

10 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 599 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU