Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Birlik ve beraberlik aşuresi


Söğütlü Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Cuma namazı çıkışı bütün camilerde vatandaşlara aşure dağıttı. Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram eden Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Cuma namazı çıkışında camilerimizde vatandaşımıza aşure ikramı

İkram

Söğütlü Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Cuma namazı çıkışı merkez camiinde ve mahalle camilerinde vatandaşlara aşure ikram edildi. Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram eden Başkan Hüseyin Genç, “ Hicrî yılımızın başlangıcı Muharrem ayı ilahi bereket ve feyzin, Rabbimizin ihsan ve keremin bollaştığı mübarek bir aydır. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, Muharrem’in 10’nu Aşure gününün ise diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

Aşureler dağıtıldı

Aşurenin zenginliklerinden ve faydasından söz eden Başkan Genç, “Aşure, zengin besin içeriği ile birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli ve paylaşmanın simgesi olan bir tatlıdır. Aynı zamanda bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatıyor. Bu manada, ilçemizde Cuma namazı çıkışında camilerimizde vatandaşımıza aşure ikramında bulunarak, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istedik. Bu tür özel ve manevi günlerin insanları birbirine yaklaştırdığını, gönüllerde sevgi ve merhamet duygusunu artırdığını, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirdiğine inanıyor, mübarek günlerin ülkemize, milletimize ve İslam Dünyası’na hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Aşure dağıtımı esnasında vatandaşlar da Söğütlü Belediyesi’ne ikramlarından dolayı  teşekkür etti.

10 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 701 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU