Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

BOBİ FRS tanıtıldı


Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından yayımlanan ve 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS) tanıtım toplantısı Sakarya Serbest Muhas

Seminere katılım

SSMMMO Halil Kocacık Konferans Salonunda gerçekleştirilen tanıtım seminerine Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, KGK 2. Başkanı İmdat Ersoy, KGK Başkan Yardımcısı  Derviş Altınok. SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Ahmet Vecdi Can, ve fakülte hocaları, Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, SGK Sakarya İl Müdürü Erhan Çavuş, Vergi Denetim Kurulu Sakarya Grup Başkanı Önder Yalçın, Bilecik SMMM Odası Başkanı Süleyman Kral, Bolu SMMM Odası Başkanı Yüksel Ceylan, Düzce SMMM Odası Başkanı  Remzi Günal, Karabük SMMM Odası Başkanı Murtaza Ocaklıoğlu ve Sakarya Ticaret  İl Müdürü Bülent Tüfenkçi katıldı.

 

İşlenen konular

Seminerde Uzman Yardımcısı Muhammed Şahin, Uzmanlar Uğur Kaya, Tayfun Tüysüzoğlu, Özgür Çekil ve Ela Kaya birbirinden anlamlı sunumlar gerçekleştirdi. Seminerde işlenen konular arasında, “Kavramsal Çerçeve ve Finansal Tablolar, Muhasebe Politikaları, Tahminler ve Yanlışlıklar, Raporlama Döneminden Sonraki Olaylar, Karşılıklar, Şarta Bağlı Yükümlülükler ve Şarta Bağlı Varlıklar , Stoklar, Tarımsal Faaliyetler, Hasılat, Finansal Araçlar ve Öz kaynaklar, Yabancı Para Çevrim İşlemleri, Kiralamalar, İştiraklerdeki ve Müşterek Girişimlerdeki yatırımlar, İş Birleşmeleri ve Konsolide Finansal Tablolar, Maddi ve Maddi Olmayan Duran Varlıklar, Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller, Gelir Üzerinden Alınan Vergiler ve  Geçiş Hükümleri” yer aldı.

13 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 997 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU