Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

Evrenköy’de dönüşüm çıkmazı


Kentsel dönüşüm uygulanacak olan Evrenköy Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar yerlerinden olmak istemediklerini belirterek dönüşüme karşı çıkıyorlar. Vatandaşları dinleyen CHP İl Başkanı Ayça Taşkent vatandaşın çıkarının gözetilmesi gerektiğini söyledi.

Vatandaşlar tedirgin

Adapazarı Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm uygulaması yapılacak olan Evrenköy Mahallesi’nde vatandaşlar tedirgin. Yaşadıkları alanlardan ayrılmak istemediklerini belirten mahalle sakinleri belediyenin uygulaması sonrasında mağdur olacaklarını belirterek, kentsel dönüşüme karşı çıkıyorlar.

Sorunları dinlediler

Evrenköy Mahallesi sakinleri sorunlarının çözüme kavuşması için CHP İl Başkanı Ayça Taşkent’ten yardım istediler. CHP İl Başkanı Taşkent, Adapazarı İlçe Başkanı İlker Yılmaz ve parti yöneticileri ile birlikte Evrenköy Mahallesi’ne giderek vatandaşların sorunlarını dinledi. Mahallede gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm projesini istemediklerini söyleyen mahalle sakinleri Taşkent’ten yardım isteyerek konunun TBMM’ye taşınmasını istediklerini söylediler.

‘Vatandaş onayı olmalı’

Mahalle sakinlerinin yerlerinden olmak istemediklerini ifade eden Ayça Taşkent, “ Bütün yaşanılanların ardından tedirgin durumdalar. Her seçim öncesinde kendilerine söz verildiğini ancak hiçbir sözün tutulmadığını söylediler. Tek istedikleri bulundukları konuda kalıp bahçeleri ve hayvanları ile birlikte yaşamlarını sürdürmek. Bedeli ne ise ödemeye de hazır olduklarını ifade ettiler. Biz bu tür kararların vatandaşın onayı olmadan alınmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

‘Ortak çözüm olsun’

Taşkent, “ Herkesin ortak paydada buluşması gerekiyor. Vatandaşın çıkarı gözetilmelidir. Bizden mecliste duyurulmasını istediler, bizler de bunun sağlanması için çalışacağız. Kendi aralarında yaptıkları oylamada çoğunun bu dönüşümü istemediği sonucu çıkmış. Belediyenin sitesinde 300 başvuru olduğu belirtiliyor ancak mahalle sakinlerinin söylemine göre bu rakam bu kadar fazla değil. Çoğu oraya gidip sadece bilgi alan vatandaşlarmış. Sorunun çözümünün ortak düşünülerek bulunması gerekiyor” dedi. 

14 Ekim 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 995 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU