Günün Tarihi:21 Haziran 2021

Hayır köprüsü


İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sapanca temsilciliğince "Arakan Yardım Bekliyor" kampanyası düzenlendi. Kampanyada konuşan İHH Sapanca Temsilcisi Mehmet Baki Kızıltepe, Türkiye’den tüm dünyaya ulan hayır köprüsü şeklinde belirtti.

5 kıta 135 ülke

Şehit Albay Güner Ekici Parkında ''Arakan Yardım Bekliyor'' adı altındaki resim sergisinin açılışı sonrası İHH Sapanca Temsilcisi Mehmet Baki Kızıltepe tarafından basın bildirisi okundu. Kızıltepe, burada yaptığı açıklamada, İHH'nın gönüllü faaliyetlerle başladığını ve 1995 yılında kurumsallaştığını hatırlatarak, çalışmaların bugün 5 kıtada 135 ülke ve bölgeye yayıldığını kaydetti. İHH'nın bugün Türkiye'den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olduğunu belirtti.

Sapanca’dan destek

Kızıltepe, "Faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Malumunuz Arakan da  Myanmar hükümeti ve Budist çeteler tarafından katliama tabi tutulan Rohingya Müslümanları büyük bir insanlık trajedisi yaşamakta, bu bağlamda 'Arakan Yardım Bekliyor' sloganıyla başlatmış oldukları yardım kampanyasına Sapanca halkının duyarsız kalmayacağına inanıyorum. Sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının ve Sapanca halkının desteğiyle, kardeşlerimizin hayati ihtiyaçlarının karşılanmasında Sapanca'nın da katkı sunacağına inanıyorum" dedi.

15 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 785 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU