Günün Tarihi:1 Mart 2021

Arifiye AFAD’a hazır


‘Afete Hazır Türkiye’ projesi kapsamında muhtara yönelik ‘Afet bilinci’ eğitimi en son Arifiye Kaymakamlığı’nda verildi. Eğitim boyuncakymakamlık çalışanları ve muhtarlar olası afetlere karşı bilinçlendirildi.

Eğitim

Sakarya AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve Şube Müdürü Ömer Baran Cengiz tarafından verilen eğitime Arifiye Kaymakamlığı çalışanları, Arifiye Muhtarları ve Azaları katıldı. Arifiye Kültür Merkezinde yapılan eğitimde; AFAD Başkanlığının tanımı, görev ve sorumlulukları, afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceği, afetler sonrası ilk 72 saat, Sakarya’da ve ülkede  meydana gelen afet türleri” şeklinde eğitim aktarıldı.

Bilinçlendirme

Eğitimin devamında ise; Afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, ‘Güvenli evin tanımı’ (Oturulan evin yapım tarihinin bilinmesi, deprem performans analizi yapılıp yapılmadığı, eşyaların sabitlenmesi, yangınlara karşı yangın tüpü bulundurulması, afet çantasının hazırlıklı biçimde olması, evin bulunduğu lokasyonun afetselliği), Sakaya’nın afetselliği, TAMP’ın sözlü ve görsel tanıtımı ve Sakarya Afet Müdahale Planı hakkında bilgiler verildi. AFAD Müdürlüğünce programa katılan Kaymakamlık çalışanlarına, Muhtarlara ve Azalara teşekkür edildi. 

15 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 754 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU