Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

‘Servisçiler para kazanamıyor’


Geyve Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası genel sekreteri, Geyve Köy Koop Müdürü Bahadır Yurt, “15 yıldan beri yaptığımız istatistiklere göre şoför esnafı para kazanmıyor” dedi.

Zam

Şoförlerin sıkıntıları ile ilgili konuşan Yurt, “Araçların bakımını zamanında yaptırmaktayız. Ancak ihaleye çıkıldığı zamanki öğrenci sayısı ile taşımaya başlandığı zaman ki öğrenci sayısı değişiyor. Çünkü köylere ya cami hocası atanıyor veya tavuk hanelere çalışanlar geliyor. Bunların çocukları ücret dışı kalıyor. Mazot pahalı, sigorta işlemleri pahalı, MTV’ye zam” dedi.

Yardım bekliyoruz

Yurt, “15 yıldan beri yaptığımız istatistiklere göre şoför esnafı para kazanmıyor. Bazı köy yollarının da bozuk oluşu işimizi zorlaştırıyor. Devletin verdiği yevmiye ve kazancımız az olmasına rağmen, kendi köyümüzün çocukları okuyup geleceğimizin aydınları olsun diye taşıma işini sürdürüyoruz. Maddi kazançtan ziyade bir nevi gönüllülük esasıyla çalışıyoruz. Bağımızdan bahçemizden kazandığımızla araçların çarkını çeviriyoruz. Şoför esnafının bu sıkıntılarına yardımcı olunmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

15 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 659 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU