Günün Tarihi:31 Mart 2020

Örnek esnafa plaket


Kocaali Kaymakamı Alper Balcı, ilçede 40 yıldır işlettiği kahvehanede oyun oynatmayan Sinan İlkis'e örnek davranışından dolayı plaket verdi.

Oyun oynatmadığı

Kaymakam Balcı, mahallerde yaptığı ziyaretlerde, Aktaş Mahallesi'nde 40 yıldır kahvehane işletmeciliği yapan Sinan İlkis'in iş yerinde oyun oynatmadığını öğrendi. Balcı, bunun üzerine ilçede sergilediği örnek davranışından dolayı İlkis'e plaket takdim etti.

Sigara içirtmiyor

Balcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, her gittiği mahalledeki kahvehanelerde oyun oynayanlarla karşılaştığını söyledi. Aktaş Mahallesi'ni ziyareti esnasında Sinan İlkis'in kahvehanesinde hiç sigara içirtmediği ve oyun oynamanın yasak olduğunu öğrendiğini ifade eden Balcı, "Sinan İlkis'in yıllardır bunu uygulamaya devam ettiğini öğrendim. Vatandaşlardan aldığım tepkilere göre herkes halinden memnun. Kimse bu uygulamaya zorluk çıkartmıyor” dedi.

Örnek olması

Balcı, “Oyun olmadığı için herkes birbiriyle sohbet ediyor, televizyon izliyor. İlkis'e prensiplerini bozmadığı için teşekkür ediyorum. Bu davranışın herkese örnek olması amacıyla iş yeri sahibine teşekkür plaketi takdim ettik" diye konuştu.

Gurur verici

İlkis de kahvehanede bol bol sohbetin yapıldrığını ve bu durumdan müşterilerinin memnun kaldığını aktardı. Müşterilerine bu uygulamayı anlayışla karşıladıkları için teşekkür eden İlkis, "Kaymakamımıza da kahvehanemize gelip beni örnek kahvehaneci gösterdiği için teşekkür ederim. Ayrıca kaymakamımızın plaket vermesi de gurur verici ve bizim için unutulmaz bir anı olacaktır" dedi. 

15 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 691 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU