Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

BİLSEM’de Kodlama Haftası


Sakarya BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi) öğrencileri, Kodlama Haftası etkinlikleri kapsamında kodlamayla tanışarak, bilgi ve becerilerini geliştiriyorlar.

Farklı ülkeler

Sakarya BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi); bu yıl 50 farklı ülkedeki etkinliklerle kutlanan Kodlama Haftası’na (Code Week); merkez bünyesinde gerçekleştirilen farklı çalışmalarla katılımcı oldu. 2013 yılında başlayan Kodlama Haftası etkinlikleri, her yıl farklı ülkelerden yüz binlerce kişiyi kodlama etkinliklerinde bir araya getiriyor.

Farkındalık

Dünya çapındaki öğretmenlerin ve öğrencilerin kodlama, bilgi işlemsel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için düzenlenen etkinlikler, bu yıl iki haftalık bir sürece yayıldı. Sakarya BİLSEM de, 7-22 Ekim arasındaki çalışmalarında bu konuda öğrencilerde ve velilerde bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Farklı derslere

Bilişim ve Robotik laboratualarındaki kodlama dersi ve uygulamaları dışında, farklı derslerde de kodlamanın temel mantığına yönelik etkinlikler yapılırken; öğrencilerin EBA Kodlama bölümünü tanımaları ve daha aktif kullanmaları da hedefleniyor. 

16 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 1139 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU