Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Her türden sanat orda


Kültürel çalışmalardan geleneksel sanatlara, edebi çalışmalardan müzik akademisine kadar 22 farklı programla güz dönemine merhaba diyecek olan Anadolu’nun Akademisi’nde 22 Ekim’de başvurular son buluyor.

Kayıtlar başladı 

Her dönem olduğu gibi bu dönem de Türkiye’nin önde gelen duayen isimlerini katılımcıları ile buluşturacak olan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yeni dönem kayıtlarına başladı. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; güz dönemi programları için başvuruların http://www.fikirvesanat.org internet adresi üzerinden alınacağı belirtilirken, başvuruda bulunan adayların 18 Ekim Çarşamba gününden itibaren yapılacak mülakat sonucuna göre kesin kayıtlarının yapılacağı bildirildi.

Kadro

23 Ekim Pazartesi günü yeni dönemin açılışını yapacak olan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin 6 haftalık güz dönemi programı ve öğretim kadrosu şu şekilde; “İslam Hukukuna Giriş – Asım Cüneyd Köksal, Türk Dış Politikası Tarihi – Ali Balcı, Türkçe Defteri – Hayati Develi, Filozof Gibi Düşünmek – Rahmi Karakuş, Türk Romanının Panoraması – Handan İnci, 21. Yüzyılda Tarih Düşüncesi – Süleyman Seyfi Öğün, Nota Okuma ve Yazma Dersi – Hacı Bekir Kurşunet, Türk Müziği Meşki – M. Doğan Dikmen, Tasavvuf Usulü ve Günümüzdeki Pratikleri – İrfan Gündüz, Türkiye’de Balkan ve Kafkas Politikası – Müfid Yüksel, Türkiye’nin Arap Baharındaki Rolü – Şener Aktürk, Türkiye’nin Müzik Meselesi – Yalçın Çetinkaya, Türkiye’te Tıp Etiği – Cengiz Çakmak, Başlangıcından Günümüze Edebiyat Mahfilleri – Özcan Ünlü, Ebru Sanatı – Songül Ergün, Hüsn-i Hat – Orhan Altuğ, Mesnevi Konuşmaları – Emin Işık, Çağdaş Dünya Sineması – Ali Gemuhluoğlu, Görsel Kültür ve Fotoğraf – Nevzat Yıldırım, Tasavvuf Okumaları – Ali Vasfi Kurt, Modern Dünyaya Kitaplarla Eleştirel Bakmak – Ali Öztürk, Yazın Kuramı – Servet Kızılay” diye aktarıldı. 

16 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 845 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU