Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Uyum eğitimi düzenlendi


Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle kurum yurtlarında kalmaya başlayan üniversite öğrencilerine yönelik çeşitli eğitimler düzenlendi.

Program

Sakarya Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü bünyesindeki yurtlarda kalan yerli ve yabancı öğrencilere yönelik olarak, insan ilişkileri, iletişim teknikleri, çevreye uyum, aileden uzak kalma kaygısı, stres yönetimi, ders çalışma teknikleri gibi alanlarda düzenlenen uyum programları kapsamında AEP eğitimleri verildi.

Katılım

AEP kapsamında Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Aile ve Toplum Hizmetleri Biriminde görev yapan Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er tarafından KYK Sakarya Yurdu, KYK Hendek Yurdu ve KYK Arif Nihat Asya Yurdu konferans salonlarında düzenlenen eğitim programlarına öğrenciler, yurt görevlileri ve idari personel katıldı.

Konular

Aile Eğiticisi Psikolog Gülnur Ayşe Er sunumunda şu konulara yer verdi; Üniversiteye uyum sürecinde yaşanan zorluklar, aileden uzak kalındığından yaşanan sorunlar, Sınav kaygısıyla başa çıkma teknikleri, stresle başa çıkma teknikleri, insan ilişkileri, kendini tanıma ve motivasyon.

16 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 802 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU