Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Söğütlü’de tapu sevinci


Daha modern, daha yaşanabilir şehirler kurmanın ilk adımı olan 18. Madde uygulaması çalışmalarında Söğütlü’de sona gelinen iki bölgede (Pancar Kantarı çevresi ve Kumdere Mevkii ile Ferizli Yolu Çevresi) ilk tapu yapıldı.

Törene Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz ile İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Esen Akbaş katıldı. 5 bölgede yaklaşık bir buçuk yıldır sürdürülen çalışmalar ilk meyvesini vermeye başladı. 1495 adet tapunun hisse sahiplerine dağıtımına başlandı. Konu ile ilgili konuşan Başkan Genç, “Öncelikle zorlu bir süreçte bu uygulamayı olgunlukla karşılayıp bizlere destek olan ilçe halkımıza çok teşekkür ederim. İlçemizin planlı, modern ve kaliteli bir alt yapıya kavuşmasında büyük önem arz eden 18. Madde imar uygulamasını etap etap tamamlıyoruz. Böylece ilçemizde okul alanlarımız, yeşil alanlarımız, dini tesislerimiz de ortaya çıkmış oldu. En kısa zamanda bu bölgelerdeki yollarımızı da açmayı hedefliyoruz. Böylece değişimin de kapıları açılmış oluyor. Bu sürecin başlamasında ve sürdürülmesinde emeği geçen başta Sakarya Büyükşehir Belediyesi nezdinde Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu ve ekibine tekrar teşekkür ederim” dedi. 

17 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 822 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU