Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Kasaplar yok sayılmasın


Sakarya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hasan Çakır, ithal etin kasap esnafı yerine marketlerde satılmasının yanlış olduğunu belirterek, “Devlet ricalinden hükümet yetkililerinden ricamız, yalvarışımız, yakarışımız var. Üretici ve kasaplar yok sayı

‘Kasaplara dokunmayın’

Başkan Çakır, et ithali ile üreticiyi zora sokan hükümetin, bir de kasapları devre dışı bırakarak esnafı da etkileyen kararının yanlış olduğunu belirterek, “Üretici ve esnaf bu karar karşısında şok yaşamaya başladı. Kar etmeden üreten üreticilerimize kıyılmasın, yıllardır 100 gram kıymayı bile üşenmeden çekip halka hizmet sunan kasaplara da dokunmayın” ifadelerini kullandı.

Nereye kadar?

İthal et kararı ile bakanlığın nereye koştuğunu ve ne yapmak istediğini anlamadıklarını belirten Başkan Çakır, “Üretici ve kasap esnafı yok sayılırken, şimdi de marketler devreye giriyor. Vatandaş marketten 1-2 lira ucuz bile olsa, paket halinde kiloyla kıymasını-etini nasıl alacak? 17 bin market nereye kadar kasaplık yapacak?” diye konuştu.

‘Üretici desteklenmeli’

Et ve Süt Kurumu bayilerinin bile et yetersizliği yüzünden haftanın belirli günlerinde vatandaşa et satışı yaptığını ifade eden Başkan Çakır, “Bir taraftan elektrik, su, köprüler, yollar, bankalar özeleştirilirken, diğer taraftan et satışına girilmesi yanlışlık. Bunun yerine üretici yem konusunda desteklense, hem et bollaşır, hem de ucuzlaşır. Biz hükümetimizden biran önce bu yanlıştan dönmesini ve biz bize yeteriz anlayışı ile üretici ve esnafına sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

19 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 835 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU