Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Bir ayda 750 araç trafikten men edildi


Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Sakarya Valiliği’nin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerinin şehirlerarası ve şehiriçi yollarda Eylül ayı içerisinde yaptıkları denetimlerde 66 bin 292 a

 

121 ehliyete el kondu

Eylül ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 750 araç trafikten men edilirken, 121 sürücünün de ehliyetine el konulduğu açıklandı.  Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Eylül ayı içerisinde ilimiz sınırlarında toplam 214 maddi hasarlı, 238 yaralamalı, 1 ölümlü olmak üzere toplam 453 trafik kazası meydana geldiği belirtildi.

Bir kişi öldü

Yaşanan bu kazalarda 380 vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanırken, 1 vatandaşımızın ise hayatını kaybettiği ifade edildi. Açıklama şöyle devam etti; “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ile vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz”.

Desteğe teşekkür

“Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında tüm vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerine şimdiden teşekkür ederiz”.

19 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 706 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU