Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Töre’nin gündemi farklı!


Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, son İl Koordinasyon Toplantısı’nda Sakarya’nın eğitimdeki acil ve hayati sorunlarını pas geçti.

Can güvenliği

Töre’nin gündeminde Sakarya’nın özellikle öğrencilerin can güvenliğini ilgilendiren deprem tehlikesine karşı Sakarya Valiliği’nin 2015 yılı brifing raporunda yıkılması gerektiğini açıkladığı 21 okul yok.

Özel güvenlik

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun 1 Kasım tarihine kadar tüm okullarda özel güvenlik elemanının görev yapması ile ilgili yaptığı açıklama konusunda neler yapıldığına yönelik hiçbir şeyde Töre’nin gündeminde yer almıyor.

Öğretmen açığı

Aynı şekilde ilimizdeki okullardaki öğretmen açığı ve ilimizin eğitim seviyesinin yükseltilmesi için ne gibi önlemler alındığı konuları da Töre’nin gündeminde bulunmuyor

Ankara projeleri

Buna karşılık Töre, son il koordinasyon toplantısında Sakarya’nın Milli Eğitim Bakanlığı’nın AKOY Projesi’nde Türkiye genelinde 6’ncı sırada olduğunu belirtti. Yine bakanlığın, “Biz Anadolu’yuz” Projesi’nden uzun-uzun bahsetti.

 

20 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 700 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU