Günün Tarihi:23 Kasım 2020

Akyazı’dan altın desteği


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıda bulunduğu ‘Altın Kampanyası’na Akyazılılar büyük ilgi gösteriyor. Birçok Akyazılı vatandaş yastık altındaki altınları çıkartarak ekonomiye kazandırıyorlar.

Destek

Hazine Müsteşarlığı tarafından, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla başlatılan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası işlemleri 23 Ekim'de başlıyor. Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar Akyazı Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, Ziraat Bankası Akyazı Şube Müdürü Muhittin Güler’i makamında ziyaret ederek, Hazine Müsteşarlığı tarafından başlatılan altın kampanyasıyla ilgili bilgi alarak kampanyaya destek oldular.

Sertifika

Kaymakam Ömer Kalaylı, “Altın, toplumumuzun büyük bir kesiminin yıllardır kullandığı bir yatırım aracı olarak kullanılıyor. Yastık altında ekonomiye kazandırılmamış bir altın kitlesi mevcut. Bunun ülkemizde yaklaşık yüz milyar dolar civarında olduğu bahsediliyor. Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu çağrıyla Ziraat Bankası aracılığıyla bir kampanya başlatıldı. Altın tahvili başlatıldı. Ziraat Bankası talepleri alıyor. Yastık altındaki altınlar Ziraat Bankasına teslim edilerek. Bu noktada bunların ekonomiye kazandırılmasını sağlayacaklar. Hem Türkiye ekonomisi kazanacak. Hem de kendileri kazanacak. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası var. Faiz kullanmak istemeyenler kira sertifikasını kullanabilir” dedi.

Kazanç

Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasını belirten Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, “Milli birlik ve beraberlik günüdür, Yastık altında bulunan altınlarınızı ekonomiye kazandırarak hem siz hem de devletimiz kazanacaktır. Tüm vatandaşlarımızı Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına kulak vermeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

21 Ekim 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 716 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU