Öğretmenler evlere girdi22 Ekim 2017, Pazar

Ziyaret

Öğrencilerini ve ailelerini evinde ziyaret eden Okul Müdürü İlhan Garip, okul, veli, öğrenci üçgeninin eğitimde çok önemli olduğunu, okula gelen her öğrencinin bir değer olduğunu, bu değerler ne kadar güzel işlenirse ülkemizin ve milletimizin geleceğinin aydınlık olacağını belirterek bizim çocuklarımız her şeyin en iyisine layıktır dedi. Öğretmenler Kurulunda, okuldaki eğitimin daha iyeye götürülmesi için böyle bir karar alındığını belirten Garip, çalışmaya katılan ve bunun için ziyaretlerde bulunan tüm öğretmenlere verdikleri destek için teşekkür etti.

Uyum hareketi

 

Müdür Yardımcısı Volkan Özaydın, “Öğrencileri evlerinde ziyaret etmek, onların dünyalarına girmek çok güzel bir duygu. Her öğrencinin ev hali bizim için çok önemlidir. Bu güne kadar toplam 8. sınıf öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ettik. Hedefimiz, okulumuzun tüm öğrencilerini tek tek ziyaret etmek. Yaptığımız her ziyarette aileler bizleri karşılarında görünce fazlasıyla memnun oldu. Okulumuzda görev yapan tüm öğretmenlerle ortak yürüttüğümüz bu çalışmalar bir bakıma tüm öğretmenlerin de birlikte uyum içinde hareket edebildiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Güven artıyor

Türkçe öğretmeni Adem Şenkılıç, “ Okul idaresi öğretmenler ve veliler arasında çok sıcak diyaloglar yaşanmış ve sanki bir aile ortamı oluşmuştur. Bununda öğrenci başarısında etkili olacağına kalpten inanıyorum.” Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elif Ak, “Bizler eğitimci olarak öğrencilerimizin nereden geldiğini ve nasıl bir aile yaşantısı olduğunu bilirsek öğrenciye daha iyi eğitim verir onlara daha faydalı oluruz diye düşünüyoruz. Yaptığımız bu veli ziyaretleri ile velilerimizin okulumuz öğretmenleri ve idarecilerine karşı duydukları güven de artıyor. Sonuç olarak öğrencilerimizin güvenini kazanmak ve başarısını yükseltmek adına yaptığımız bu ziyaretlerle aynı zamanda çocukların sosyal yaşantılarını da ele almış oluyoruz” dedi.

Taktikler alındı

Öğrenci velilerinden Gökhan Ak, “Okul müdürümüz, müdür yardımcımız ve öğretmenlerimizin evimize yapmış oldukları ziyarette öğretmenlerimiz ile okul dışında da iletişimde bulunarak kızımın okuldaki durumunu her açıdan daha detaylı bir şekilde göz önünde tutularak öğrendim. Kızımın başarısını arttırmam için yapmam gerekenleri, onun için doğru çalışma şeklini konuşarak derslerine en iyi katkıyı yapacak yöntemi belirledik. Öğretmenlerimiz de kızımın evdeki çalışma sistemi hakkında bilgi sahibi oldular. Bu ziyaretlerin kızımın başarısını olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum. Bu tarz ziyaretler ilk kez yapılmakta bunu gerçekleştiren Okul Müdürümüz İlhan Garip ve ekibine çok teşekkür ederim. Ziyaretlerin devam etmesini temenni ediyorum” diye belirtti.

Memnuniyet

Okul Öğrencilerinden Murya Yılmaz, “Okul müdürümüz önderliğinde evlerimize yapılan ziyaretlerin sonucunda okulumuz öğretmenlerinin bizlere verdikleri değerin boyutunu kavramış olduk. Öğretmenlerim ile karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunmak beni fazlasıyla mutlu etti. Öğretmenlerimin ve idarecilerimizin benim yaşadığım ortam hakkında fikir sahibi olmalarının hem benim hem ailem hem de öğretmenlerim için fazlasıyla yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu ziyaretlerin tekrarlanması taraftarıyım.”

Fırsat

Öğrencilerden Çağatay Özmen, “ Yapılan ziyaret sayesinde ailem öğretmenlerimi yakından tanıma fırsatı edindi. Öğretmenlerim de ailemi ve yasadığım ortamı gördüler. Eğitimim hakkında ailem ve öğretmenlerim karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu. Bu görüşmeler hem aileme hem öğretmenlerime hem de bana fayda sağladı. Bir başka öğrenci Ezgi Ata, “Öğretmenlerimin ziyareti sayesinde bize ne kadar değer verildiğini daha iyi anladım. Öğretmenlerim, ailem ve ben karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Öğretmenlerim de benim yaşadığım ortamı görme fırsatını buldu. Benim için yararlı olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Bu haber toplam 1243 defa okundu.