Günün Tarihi:25 Şubat 2020

Kimyasal eğitim


Afet Acil Durum (AFAD) Sakarya İl Müdürlüğü ekipleri, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer madde eğitim tatbikatına katıldı.

NATO üyesi

AFAD Sakarya Ekipleri NATO üyesi, ortağı ve partneri ülke temsilcilerinin katılımıyla Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi’nde (AFADEM) gerçekleşen ‘Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Madde (KBRN) eğitim ve tatbikata katıldı.

 

Tatbikat ekibi

Eğitim ve tatbikata AFADEM Eğitmenleri, Sakarya AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü KBRN Ekibimizden 10 personel, Ankara AFAD Müdürlüğü personeli, NATO grubunda yer alan Azerbaycan, Avusturya, Gürcistan, Letonya, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan ekiplerinden 17 temsilci ve iki NATO Uzmanı katıldı.

 

Kimyasal döküntü

Ekipler Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi’nde 4 gün süre ile gerçekleşen eğitim ve saha tatbikatında; “Olay yeri yönetimi, sıcak alan uygulaması, keşif, tespit, kurtarma, ilk yardım ve alan arındırması uygulamaları yapıldı. Kimyasal döküntü olduğu senaryosu üzerine kurgulanan tatbikatta KBRN araçları ve ekipmanları ile uygulamalı örneklerle gerçekleşen tatbikat başarıyla sona erdi.

 

22 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 729 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU