Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Sağlam olayı kınadı


Sapanca Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli Dr. Oğuzhan Orhan’a hasta yakını tarafından saldırı yapılması tepkiyle karşılandı. Genel Sekreter Sağlam’da bir hasta yakını tarafından görevli doktora yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Yazılı açıklama

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Sapanca Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli  Dr. Oğuzhan Orhan’a yönelik yapılan çirkin saldırıyı yazılı bir açıklamayla kınadı.

Kabul edilemez

Yaşanan olayın kabul edilemez olduğunu dile getiren Sağlam  “Doktor arkadaşımız acil serviste hizmet verirken, hastasıyla ilgilenirken, hastanın yanında bulanan yakını ‘Hastamla ilgilenmiyorsun’ diyerek sözlü ve fiziksel saldırıda bulunmuştur. Görevi hastalara şifa vermek olan bir hekime böyle bir davranışta bulunulmasını kınıyoruz” dedi.

Adli Süreç

Sağlam, “Vatandaşlarımıza fedakarca hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması asla kabul edilemez. Saldırı ile  ilgili adli süreç başlatıldı” dedi.

25 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 942 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU