Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

SAÜ’den tam not


SASKİ hizmet gezileri kapsamında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden 19 akademisyen yapımı devam eden Akçay Barajı’nı ziyaret etti. Mühendisler projeye tam not verdi.

İnceleme

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından düzenlenen hizmet gezileri devam ediyor. Bu kapsamda Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden 19 akademisyen Pamukova’nın bin metre rakımlı Eskiyayla bölgesinde inşa çalışmaları devam eden Akçay Barajı’nı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında SASKİ yetkilileri tarafından çalışmalar hakkında bilgilendirilen akademisyenler, daha sonra inşaat havzasını gezerek yerinde incelemelerde bulundu.

Proje

Yürütülen projenin Sakarya’nın içmesuyu ihtiyacına katkı sağlama noktasında büyük önem arz ettiğini söyleyen Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Doğan, “Aynı zamanda sağlayacağı enerji üretimiyle de bu noktada şehrimiz için önemli bir potansiyel oluşturacak. Belediyeler genelde bu gibi projelerle pek uğraşmıyorlar. Ama Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ bu projeyle diğer belediyelere örnek oldu. Ülkemizde enerji üretimine katkı sağlayan belki de tek belediye Büyükşehir Belediyesi’dir” şeklinde belirtti.  İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Fatma Demir ise, “Çok büyük bir proje. SASKİ başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu geziyi düzenleyerek çalışmaları ilgili akademisyenlere tanıtma düşüncesi neticesinde ortaya hoş bir etkinlik çıktı” dedi. 

25 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 736 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU