Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Değişim sırası gençlerde


AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları’nda Başkan Yusuf Demir’in yaş sebebi ile görevine devam edemeyecek öğrenilirken, kulislerde en güçlü aday olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Murat Salih Başer’in ismi geçiyor.

Kasım’da başlayacak

AK Parti’de il ve ilçe kongrelerine Genel Merkez tarafından ara verilmesinin ardından, Kasım ayı ile birlikte yeni takvimin oluşturulması bekleniyor. Ana kademede Genel Merkez’in belirleyeceği tarihler beklenirken, kadın kolları ve gençlik kollarında da kongre hazırlıkları devam ediyor. Son olarak Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı için Sinan Likos’un yerine Harun Doğrusever’in tek aday olacağı açıklandı.

En güçlü aday

Gençlik Kolları’nda ilçe başkanlarının belirlenme süreci sürerken bir yandan da İl Gençlik Kolları Başkanlığı için adayların isimleri konuşulmaya başlandı. Parti dışından Milli Birlik Düşünce Derneği ve TÜGVA’nın başkanlık için birer aday göstermesi beklenirken, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Alperen Şerifoğlu’nun da aday olacağı iddia edildi. Bu isimlerin yanı sıra Başkanlık için en güçlü adayın AK Parti İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Murat Salih Başer’in olduğu belirtiliyor.

Genel merkez seçecek

AK Parti’de nüfusu 120 binin üzerinde olan ilçelerde ve il başkanlıklarında adaylar genel merkez tarafından yapılan değerlendirme sonucunda belirleniyor. Buna göre İl Gençlik Kolları Başkanlığı adayı da,  genel merkez tarafından değerlendirmeden geçirilecek isimler arasından olacak. Başkanlık adayı olarak ismi anılan Murat Salih Başer’in İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ile birlikte Ankara’da milletvekilleri ile görüşmesi de dikkat çekti.

Kadın kolları

AK Parti’de İl Gençlik Kolları Başkanlığı için çekişme yaşanırken, Kadın Kolları’nda da seçim döneminin hareketli geçmesi bekleniyor. İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu’nun son dönemlerde İl Başkanı ile arasının açık olduğu iddialarının ardından, birçok ismin başkanlık için kulis çalışması yaptığı telaffuz ediliyor.

28 Ekim 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1168 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU