Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Pazara kış geldi


Mevsimsel değişiklikler ve her gün mağazalarına yenilerini ekleyen market zincirleri pazar tezgahlarını etkiliyor. Giyim ve sebze meyve sektöründeki esnaf mağaza ve marketlerin sektörü ele geçirmesinden şikâyetçiyken, aktarlar ve balıkçılar kış aylarıyla

Durgunluk

Sebze meyve satıcıları, vatandaşın marketlere yönelmesi sonucu katlı pazarda durgunluk yaşadıklarını belirtiyor. Sebze ve Meyve satıcıları “Fiyatlar normal ve üretim güzel fakat vatandaş marketleri tercih ediyor, işler çok durgun para kazanamıyoruz” diye konuştular. Fiyatlar; elma 3 lira, muz(ithal) 6 lira, üzüm 3,5 lira, çilek 12 lira, limon 6 lira, patates 1,5 lira, soğan 1,5 lira, sarımsak 5 lira, kabak 2 lira.

Balıklar tezgahlarda

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte piyasanın hareketlenmeye başladığını söyleyen balıkçı esnafları, “İşler güzel, vatandaş balığa yoğun ilgi gösteriyor. Karadeniz’den mahsul çıkmaya başladı. Fiyatlar uygun, havaların soğumasıyla daha da düşecektir” ifadelerini kullandılar. Palamut ve istavrit bolluğu yaşanan balıktı tezgahlarında fiyatlar ise şöyle; “hamsi 15 lira, palamut 4 tane 10 lira, istavrit 7 lira, uskumru 7 lira.

Soğuklar ilgiyi arttırdı

Kış mevsiminin en şanslı esnafı ise aktarlar. Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşın ilgisinin arttığını belirten aktarlar, “Vatandaşlar hastalıklara karşı önlem almak için aktarları tercih ediyor. Aynı zamanda zayıflamaya yardımcı ürünlerinde çok sattığını söyleyen esnaf bunda sosyal medyanın büyük etkisi olduğunu belirtti. Aktardaki ürünlerin fiyatları ise şöyle; bitki çayları ortalama 10 lira, kuru kayısı 12-15 lira, chia tohumu 40 lira, kuru incir 30 lira. 

29 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 669 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU