Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Coşkulu bayram!


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. Yılı tüm yurtta olduğu gibi il merkezi ve ilçelerde düzenlenen törenlerle coşku içinde kutlandı. Valilik’te tebriklerin kabulü ile başlayan kutlamalar Atatürk Bulvarı’nda yağmur altındaki geçit töreniyle coşkulu şekilde

Valilik makamı

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun valilik makamında tebrikleri kabulüne Garnizon Komutanı Mustafa Cüneyt Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile birlikte askeri ve sivil erkan ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Atatürk Bulvarı

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Türk Bayrakları ile donatılan Atatürk Bulvarı’ndaki resmi geçit töreni sürdü. Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Mustafa Cüneyt Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun törene katılanların bayramlarını kutlamalarıyla başladı.

Her partiden vekil

Bulvar’daki töreni AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu, CHP Grup Başkanvekili olan Milletvekili Engin Özkoç, MHP Milletvekili Zihni Açba’nın yanı sıra adli ve idari yargı mensupları, askeri ve sivil erkan, vali yardımcıları, STK temsilcileriyle vatandaşlar katıldı. Kutlamaların yağmur altında gerçekleştirilmesi nedeniyle vatandaşlardan da fazla katılımlı olmadı.

Millet sahip çıktı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali İrfan Balkanlıoğlu kürsüye çıkarak günün anlamını belirten bir konuşma yaptı. Vali Balkanlıoğlu, Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. yıldönümünü kutlarken, “Türkiye Cumhuriyeti’ni bugünlere getiren sistem milli irade ve halkın gücüdür. Halkın kendi kendini yönetmesidir. Halk her zaman milli iradesine sahip çıktı. Hain darbe teşebbüsünde Sakaryalılar’da tank ve silahlara göğüslerini siper ettiler. Nice 94 yılları kutlamak dileğiyle bayramımız kutlu olsun” dedi.

Öğrenciler ıslandı

Daha sonra günün önemini anlatan şiir ve kompozisyonlar öğrenciler tarafından okunurken, öğrenciler, sporcular, polis ve askeri araçlar kortej eşliğinde alandan geçerek protokolü selamladı. Yağmur altında uzun süre bekletilen ve yürüyüş yapan öğrencilerin ıslanması BAZI vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

30 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 850 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU