Günün Tarihi:21 Şubat 2020

Öğrenciler İstanbul finalinde


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Münazara Yarışmasının Sakarya etabı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.

Empati kurma

Bakanlığın sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen yarışmada 4 öğrenci İstanbul Bölge Finaline gitmeye hak kazandı.

Özgüvenli gençler

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda hizmet alan çocuklar jüri gözetiminde sunumlarını tek oturumda gerçekleştirdiler. “Bir Toplumun İlerlemesinde Kadın ve Erkeğin Rolü”  ana konusu altında “Bir Toplumun İlerlemesinde Kadın mı Daha önemlidir Erkek mi?” üzerine fikirlerini ifade eden gençler izleyicilerden tam not aldılar. Yarışma sonrası bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlü Mutlu Işıksu, “Amacımız özgüveni yüksek, problem çözme yeteneğine sahip, kendilerini sözlü olarak ifade edebilen ve empati kurabilen gençler yetiştirebilmektir. Onların bu sunumlarıyla gururlandık. Kendilerini kutluyorum” diyerek İstanbul Bölge Finaline gitmeye hak kazanan öğrencilere başarılar diledi.

30 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 599 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU