Günün Tarihi:26 Şubat 2021

Ferizlili hastalar memnun


Ferizli Devlet Hastanesi'ne WhatsApp üzerinden randevu alma sistemine ulaşan vatandaşlar ad, soyad ve tedavi olacağı poliklinik ismini personellere bildirerek sağlık hizmeti alma imkanına kavuştu.

Yeni sistem

Ferizli Devlet Hastanesi’nde hastalara 182 randevu hattının yanı sıra "WhatsApp Randevu Hattı" ile tedavi olmak istedikleri polikliniklere mesaj yoluyla ulaşabilme kolaylığı sağlanıyor. Hastanelerdeki bekleme süresini azaltmak için kullanılan sistemle randevulu hasta sayısı oranının yükseltilmesi amaçlanıyor.  Hastalar WhatsApp ile randevu talebinde bulunduktan sonra hastane personelleri kısa mesajla randevu bilgilerini hastaya gönderiyor. Hasta da belirtilen saatte hastaneye giderek, kısa bir süre bekledikten sonra muayene hizmeti alıyor. Ferizli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Samet Kaymaz, sistemin Marmara Bölgesi ve Sakarya'da ilk olduğunu söyledi.

Kaliteli hizmet

“Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) 182" üzerinden hastaların randevu almasını kolaylaştırmak, destek olmak için WhatsApp üzerinden bir iletişim hattı kurduklarını belirten Kaymaz, "Hattı kurmamızdaki amaç, hastalarımızın daha kaliteli bir hizmet alması, polikliniklerde ve hastanelerde bekleme süresini en aza indirmektir. Sağlık Bakanlığı'mızın belirlediği yüzde elli oranında randevu sistemine ulaşmak için kurduğumuz bir destek hattı." dedi.

182’ye yardım

Kaymaz, sistemin nasıl kullanılacağına ilişkin vatandaşa anlatmaya gayret ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti; “Hastalarımızın adını, soyadını istedikleri polikliniğin randevusunu, saatini bizlere iletmesini rica ettik. Danışmadaki arkadaşlarımız bu iletileri kabul etti. En kısa sürede randevularını oluşturarak, hastalarımıza ilettik. Bir haftalık süreç geçti yüzde 47'lik randevu oranını yakaladık. Bakanlığımızın belirlediği hedeflere ulaşmaya gayret edeceğiz. Kaliteli bir hizmet vermek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Türkiye'de ikinci olarak, Marmara Bölgesi ve Sakarya'da ilk olarak bu hizmeti açtık. Bu sistem bir alternatif değildir. MHRS 182'ye yardımcı olmak için kurulmuş bir sistemdir.”

Randevu için

WhatsApp Randevu Sistemi'nden randevu alan hastalardan Hasan Orhan ise sistem üzerinden dahiliye polikliniğe randevu aldığını, akıllı telefonlar sayesinde daha hızlı erişim sağladıklarını kaydetti.  Hastaneden, "0 538 595 87 80" numaralı WhatsApp hattından mesai saatleri içerisinde randevu alınabiliyor. 

1 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 681 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU