Günün Tarihi:5 Ağustos 2021

Saküt’te Cumhuriyet coşkusu


Sapanca Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği(SAKÜT) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Cumhuriyetin 94. yaşını kutlayan Saküt Başkanı Cemal Karaağaç derneğin çalışma ve faaliyetlerinin Cumhuriyet ilkesiyle birleşeceğini belirtti.

Değerli kazanım

Saküt dernek kuruluşunu tanıtım amaçlı olarak düzenlediği yemekli toplantıda hem dernek tanıtımını gerçekleştirdi hem de Cumhuriyet’in 94. Kuruluş Yıldönümünü anmak amacıyla özel bir program düzenledi. Kırkpınar İstanbul Otel Restaurant’ta düzenlenen Saküt tanıtım yemeğine ilgi büyük oldu. Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’dan katılımcıların bulunduğu yemekte, kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı nedeniyle cumhuriyetin ülkemiz için ne denli büyük bir değerler kazanımı sağladığına vurgu yapıldı.

Destek

Saküt tanıtım yemeği’nde derneğin amaçlarını özetleyen açılış konuşmasında Zümrüdü Anka benzeri efsanevi bir varlıkla özdeşlik kuran Saküt Başkanı Cemal Karaağaç, derneğin etkinlik bileşenleri olan sanat, tarih, kültür ve turizmi, bu efsanevi kuşun dört büyük kanadı olarak nitelendirdi. Sapanca semalarında bir süredir hareketlenen etkinlik rotalarının, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in iş başına gelmesiyle büyük bir belirginlik kazandığına atıfta bulunan Karaağaç, derneğin uzun vadede sanatsal, tarihsel, kültürel ve turizm rotalarında kalıcı bir bellek oluşturacak çalışmalar içinde olacağından söz ederek, Sapanca Belediyesi ile SAÜ Sapanca Turizm Fakültesi Dekanlığına, Saküt’e verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etti.

Cumhuriyet kutlandı 

Cumhuriyet kavramının, ülkemizin yarınları için Mustafa Kemal Atatürk tarafından ülkemize armağan edildiğini kaydeden Karaağaç, Saküt’ün etkinlik planlamaları ve araştırmalarının  daima Cumhuriyet ilkesiyle bütünleştirilerek sürdürüleceğini dile getirdi ve ünlü şair Attila İlhan’ın Mustafa Kemal şiirini seslendirerek sunumunu tamamladı. Saküt tanıtım yemeği ve Cumhuriyet Bayramı kutlamasında daha sonra Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve 10.Yıl Marşı büyük bir coşku içinde tüm katılımcılar tarafından seslendirildi. Sapanca, Sanat, Tarih, Kültür ve Turizm Derneği(Saküt)’ni oluşturan kurucu üyeler Cemal Karaağaç, Hüma Hande Macaroğlu, Ebru Medet, Bahadır Ozan, Ali Öktem, Kenan Hürel ve Sevim Özyardımcı’dan oluşuyor. 

1 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 879 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU