Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

SAÜ’de ‘Gelecek Kermesi’


İhtiyaç sahibi öğrencilerin yararına her yıl düzenlenmesi planlanan ve geleneksel hale getirilmek istenen “Gelecek Kermesi” Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Ürünler sergilendi

İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi ile Sakarya Üniversitesi Ab-ı Hayat Öğrenci Topluluğu ortaklığında hazırlanan “Gelecek Kermesi” Sakarya Üniversitesi Helikopter Pistinde yapıldı.

Kermeste çeşit çeşit yiyecekler, kırtasiye malzemeleri ve birçok ürün sergilendi.

 

Hayra sebep

Kermesin açılışında konuşan İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi Başkanı Op. Dr. Vadettin Aktaş, açılışa katılan herkese teşekkür ederek, “Kermes; alanı vereni, Cenab-ı Hak ile buluşturma çabası, sadaka kapılarını açma ve hayra sebep olma yarışıdır. Müminlerden özür sahibi olanların dışında oturanlarla, malları ve canlarıyla Allah yolunda cihad edenler bir olmaz. Allah, malları ve canları ile cihad edenleri derece bakımından üstün kıldı” dedi.

 

İhtiyaç sahipleri

Aktaş, “Bizden çok bu işi sırtlanan Ab-ı Hayat Öğrenci Topluluğunda ki öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Buradan elde edilen gelirleri, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanacağız” ifadelerini kullandı. 

2 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 742 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU