Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Sakarya nabızda birinci


Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e-Nabız uygulaması kişisel sağlık verilerimizi 24 saat takip etmenize imkan sağlarken, sistemin hızlı çalışmasını sağlayan Ulusal Sağlık Sistemi verilerinin gönderiminde Sakarya 81 il arasında birinci oldu.

Sağlıkta çığır

Sağlık Bakanlığı tarafından bu yılın ilk dokuz ayındaki istatistik verilere göre yapılan değerlendirmede, kişinin kendi sağlık verilerine ulaşması noktasında çığır açan e-Nabız (Kişisel Sağlık Sistemi) uygulamasına da kaynak teşkil eden Ulusal Sağlık Sistemi veri gönderiminde Sakarya 81 il arasında birinci oldu. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, hastanecilik konusunda veri işleme ve akışıyla ilgili gayretli çalışmalarından dolayı emeği geçen tüm personeli kutladığını dile getirdi. Bu yıl tam verimli olarak kullanılmaya başlayan e-Nabız sistemi hakkında da bilgi veren Genel Sekreter Sağlam, uygulamaya e-devlet kapısı üzerinden giriş yapıla bildiğini belirterek,  vatandaşların kişisel her türlü sağlık kaydına istediği anda ulaştığını kaydetti.

Sağlık geçmişi

Bir hastanın gittiği doktor, hastalık tanısı, yazılan reçeteler, tahlil ve tıbbi görüntüleme sonuçları gibi birçok veriyi cep telefonundan ve bilgisayardan sisteme girerek anında görebildiğini ifade eden Sağlam  “e-Nabız muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, kendi adınıza üretilmiş sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabileceğiniz sistemin bütünüdür. Bu sistemin en iyi şekilde çalışması da veri akışını en hızlı şekilde sağlamakla mümkün. Bu konuda iyi bir alt yapı ve gayretli çalışmalar sağlayan personelimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. 

3 Kasım 2017 , Cuma Bu haber toplam 598 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU