Günün Tarihi:18 Eylül 2021

Mimarlar Akçay’ı gezdi


Mimar ve Mühendisler Grubu Sakarya Şubesi üyeleri, yapımı devam eden, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresinin yaptırdığı Akçay Barajı’na teknik gezi düzenledi.

Santraller

Geziye muhtelif mühendislik branşlarından ve mimarlardan bir heyet iştirak etti. Heyeti, idarenin kontrol şefi ve üyemiz Alper T. Bozkurt gezdirdi. Bozkurt, yapımı devam eden barajla ilgili, baraj havza alanını, baraj imalat aşamalarını, baraj yapımı ile devam eden isale hatlarını ve yapılacak olan hidroelektrik santralleriyle ilgili bilgi verdi.

Teknik bilgiler

Gezi sırasında barajın tamamlandığında 75 metre yüksekliğe, 750000 m3’lük gövde hacmine sahip olacağını söyleyen Bozkurt, yapılan derivasyon tüneli imalatlarını ve enjeksiyon çalışmalarını yerinde teknik detaylarıyla anlattı. Verilen bilgiler esnasında gelen sorulara cevaplar verildi. Şube Başkanı Naci İris katılımcılara ve bilhassa gezinin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

3 Kasım 2017 , Cuma Bu haber toplam 1051 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU