Günün Tarihi:30 Ekim 2020

Hayvanlar cennetin vasıtası


Adapazarı Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Geçici Bakımevi’nde incelemelerde bulunan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Hayvan sevgisini bir insanın ulaşabileceği en büyük mutluluk olan cennete girmenin bir vasıtasıdır” dedi.

Barınak incelendi

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ile birlikte barınakta kalan sokak hayvanlarının durumunu yerinde görmek amacıyla gerçekleştirdiği ziyarette, yetkililerden hayvanların durumu ve çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.  Sokak hayvanların bulunduğu ve tedavileri ile bakımlarının yapıldığı yerlerde eksikliklerin giderilmesi konusunda yetkililere talimat veren Vali Balkanlıoğlu, “Burada kurulan ünitelerde hastalıklı hayvanların tedavi, ameliyat ve kısırlaştırılması dâhil birçok şey yapıldığı, hayvanların beslenmesine azami titizlik gösterildiği ancak mevzuat gereği kısırlaştırılan hayvanların daha sonra bulundukları yerlere bırakılmaları gibi bir durum var.”

Hayvanlara bakım 

Sokak hayvanlarına sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, “Sokakta yaşayan bütün hayvanların sokaktan toplanıp, tecrit edilip bulundukları yerden alınıp bu barınaklarda müebbet hapis hayatı yaşayamayacakları gibi bir durum da var. Belediyenin barınağına gelen sokak hayvanları, belirli bir süre burada rehabilite ve tedavi edilip, kısırlaştırılıp, kulak küpesi takıldıktan sonra bulunduğu yere tekrar bırakılmak mecburiyetindeler. Ancak hasta ya da toplum arasında gezmesi yasak olan pitbull gibi türleri de burada mecburen tutmak zorundalar. Ellerinden geldiği kadar ve imkanlar dahilinde baktıklarını gördük, bazı ufak tefek kusur ve ihmalleri olsa da bundan sonra daha fazla özen göstermeleri konusunda gerek Belediye Başkanı, gerek biz ikazlarımızı yaptık” şeklinde konuştu.

 Sorumluluk

Sadece Belediyenin barınağının değil, dışarıda da sokak hayvanlarına yiyecek temin eden ve onlara karşı sorumluluklarını yerine getirenleri vatandaşların olduğunu dile getiren Balkanlıoğlu, “ Bunun için Sakarya’nın hayvansever vatandaşlarına teşekkür ediyoruz. Bir de bizi üzen, bu işin acı bir tarafı var. Kendileri ya da çocukları için heveslenip bir köpek yavrusu veya köpek, kedi alıp evlerinde el bebek, gül bebek besleyip, rahat ve konfora, sevgiye alıştıran kişiler bir zaman sonra çeşitli gerekçelerle de onları sokağa bırakıyor. Bu hayvanların o sevgiden, ilgiden mahrum kalması durumunda rehabilite edilmeleri de çok zor oluyor. Mesela bu tür hayvanları da gördük” diye ifade etti.

Vali rica etti

Hayvanseverlerden bir ricası olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Hayvan Barınağında güzel, insanlara dost, cins hayvanlar bulunuyor. Hayvanseverlerimiz bu barınakta bulunan ve tüm tedavileri yapılmış hayvanları sahiplenmek isterlerse, Belediyemiz o konuda da onlara sevgi ve ilgi gösterecek vatandaşlarımıza da hayvanları vermeye hazır. Hayvan sevgisini bir insanın ulaşabileceği en büyük mutluluk olan cennete girmenin bir vasıtasıdır. Bu dünyayı birlikte paylaştığımız hayvanların haklarını her zaman her yerde korumaya devam edeceğiz” dedi.

8 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 797 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU