Günün Tarihi:4 Mart 2021

‘Manipülasyon yapıyorlar’


MHP’den yapılan istifalarla ilgili konuşan İl Başkanı Levent Bülbül, “ Ülkücülerin yeri MHP’dir. İnşallah pişman olmazlar. İstifalar ile ilgili manipülasyon yapıyorlar, 40 kişinin istifa ettiği söylenen ilçede 4 kişi istifa etti. Adapazarı ve Serdivan’da

Basın toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül , haftalık olağan basın toplantısını dün gerçekleştirdi. İl binasında düzenlenen basın toplantısına Bülbül’ün yanı sıra Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, Serdivan İlçe Başkanı Mükremin Turan, İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, il yönetim kurulu üyeleri, partililer ve basın mensupları katıldı.

Gaziler göz bebeğimiz

Terörle mücadele sırasında şehit olan vatandaşlarımızı anarak sözlerine başlayan Bülbül, “Geçtiğimiz hafta Ankara’da bir benzin istasyonunda iki gazimize yapılan saldırıyı da lanetliyoruz. Bu insanlık müsveddelerinin yaptığı saldırı en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bir daha kimseye cesaret vermeyecek cezalar verilmelidir. Gazilerimiz bizlerin göz bebeğidir” dedi.

Emekler boşa gidiyor

 Enflasyonun beklentilerin üzerinde çıktığını ifade eden Bülbül, “ Ekonomideki gidişat vahimdir. Benzin 6 liralara yaklaştı. Ekonomide tozpembe bir tablo çizilmesi mümkün görünmemektedir. Vatandaşlarımızın emekleri boşa gitmektedir. Kazançları kayba dönüşmektedir. Özellikle son dönemde yapılan zamlar insanlarımızın belini bükmektedir. Ürettiğinin karşılığını alamayan vatandaş tüketirken muazzam yüksek fiyatlarla karşılaşmaktadır” şeklinde konuştu.

Sınav sistemi

Liselere giriş sisteminde yapılan değişimi de değerlendiren Bülbül, “Türkiye ve Sakarya için hayırlara vesile olur inşallah diyoruz ancak bazı endişelerimiz var. Nitelikli liselere özel sınavla giriş yapılacakmış. Bunların dışında kalanlar niteliksiz mi oluyor? Talihsiz bir açıklamadır bu. Sınav sisteminden gençlerimizin kurtulması bizim de arzumuzdur. Ancak adrese dayalı sistem Türkiye’de doğuracağı neticeleri düşünmek gerekiyor. Emlak manipülasyonları ortaya çıkacaktır. Kontenjanların dolması durumunda inanları istemedikleri okullara mı yönlendireceksiniz?” dedi.

Sakaryalılar üzülüyor

Ada treninin merkeze gelmesi gerektiğini savunduklarını ifade eden Bülbül, “Sakarya’da herkes trenin merkeze gelmesini isterken bunun bir türlü olamıyor olması anlaşılır gibi değildir. Biz trenin merkeze gelmesini istiyoruz, garın da başka maksatlarla kullanılmasına karşıyız. Sakarya mevcut iktidara bu kadar destek verirken, bu meselenin halledilemiyor olması Sakaryalıları üzmektedir. Sakaryalı çözüm bekliyor. Bir şehir 5 senede bu meseleyi nasıl çözemez? Hafif raylı sistem de aynı şekilde? Eğer kar gözetiliyorsa Adaray kar mı etti de çalıştırdınız açıklanmalıdır bu” ifadelerini kullandı.

En büyük kötülük

Tarım arazilerinin üzerinde hesaplar yapıldığını belirten Levent Bülbül, “ Bunlara göz yummak Sakarya’ya en büyük kötülüktür. Tarım arazilerinin kimseye peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz” dedi. MHP’den yapılan istifaların sorulması üzerine ise Bülbül, “ Partimizden bir kısım istifalar olduğu belirtiliyor. Amacımız polemiğe girmek değil, kişiler bu partiye nasıl girdilerse öyle de ayrılabilirler. Bu hareket bir fikir hareketidir, Türk milliyetçiliğinin patentinin sahibi olan bu hareketten ayrılmak bu düşünce eksenini terk etmek olarak da algılanabilir” dedi.

İstifaları değerlendirdi

Bülbül, “ Başbuğ’umuzun da bir değerlendirmesi var. Ülkücünün yeri MHP’dir. MHP kişilerle değil kutsal bir harekettir. Uğruna şehirler verilen bu harekete ölene kadar mensup olacağız. Ancak herkes kendi kararını verecektir. İnşallah pişman olmazlar. Rakamlar konuşuluyor ancak ilçe başkanlarımız aracılığı ile aldığımız bilgiler sonucunda söylenen sayılardan çok daha az istifa sayısı. Dilin kemiği yok isterse 500 kişi derler ancak bu bir yıpratma hareketidir. Yaprak dökümü var algısı oluşturmaya çalışıyorlar ancak başaramazlar. Kendimize güvenimiz tamdır. 40 kişinin istifa ettiği söylenen ilçede 4 kişi istifa etmiş. Adapazarı ilçesinden gelen rakam 9 kişi, Serdivan’da 12 kişi istifa etmiş” dedi.

9 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 845 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU