Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Akyazı’da meclis toplandı


Akyazı Belediye Meclisi Kasım ayına ait aylık olağan toplantısını yaptı. Hasan Akcan’ın başkanlığında toplanan Belediye Meclisi 9 gündem maddesini görüşüp karara bağladı.

Maddeler

Gündemin 1.maddesine göre Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan ve Orman İşletme Amenajman planı içerisinde kalan 7.45 hektarlık Aksar Tepe C tipi mesire alanının Orman İşletme Müdürlüğünden kiralanması hususunda Belediye Başkanı Hasan Akcan’a istenen yetki oybirliğiyle verildi. Gündemin 2.maddesinde 657 Sayılı yasa gereğince Kamu görevlilerinin yerel yönetim hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2018-2019 yıllarını kapsayan 4.dönem toplu sözleşme gereği yetkili Memur Sendikası ile Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesi yapmak için Belediye Başkanı Hasan Akcan’a istenen yetki oy birliğiyle verildi.

Şehidin ismi

Gündemin 3.maddesinde yer alan İnönü Mahallesi 7046 No.lu sokak isminin Şehit Erdal Vardar Sokak olarak değiştirilmesi teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi. Gündemin 4.maddesinde yer alan İnönü Mahallesinde 73 adada bulunan 10 No.lu parselden geçen yolun 10 metreden 7 metre düşürülmesi teklifi İmam Komisyonuna havale edildi. Gündemin 5.maddesinde yer alan Belediye birimlerince ihtiyaç duyulan ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilmesi planlanan 119 belediye çalışanının hizmet sürelerinin 21 ay daha uzatılması teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir’e devredildi

Gündemin 6 ve 7.maddesinde yer alan imar tadilatlarına ilişkin teklifler İmam Komisyonuna yine oy birliğiyle havale edildi. Gündemin 8.maddesine göre İlçe Merkezi, Altındere, Küçücek, Kuzluk ve Dokurcun Mahallelerinde bulunan 38 adet mezarlık 5393 Sayalı yasanın 18-e ve 75-d maddeleri uyarınca Sakarya Büyükşehir Belediyesine devredilmesi teklifi de yine oybirliğiyle kabul edildi.

Hizmet

Gündemin son maddesi olan 9.madde gereğince Mülkiyeti Belediyeye ait olan Ömercikler Mahallesi’nde avşarkırı mevkiinde bulunan 111 parselde bulunan arsadan 2 dekarın İlçe Tarım Müdürlüğüne ait hizmet binası yapılması için İl Gıda- Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18-e v e 75-d maderdi gereğince tahsisi oy birliğiyle kabul edildi. Gerçekleşen Akyazı Belediye Meclis toplantısını Söğütlü eski Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan’da basına ayrılan bölümden büyük bir dikkatle izledi. 

9 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 617 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU