Günün Tarihi:28 Ekim 2020

‘Tarlalarımızı gözümüz gibi koruyoruz’


Muhtarlar ve STK’lar toplantısında konuşan Başkan Soğuk, “Sanayi Bölgeleriyle birlikte Tarım Sahaları Yok Ediliyor’ şeklinde yorumlar duyuyoruz temas ettikleri konuya bizler de en az onlar kadar hassasiyet gösteriyoruz. Tarım alanlarımızı gözümüz gibi kor

Toplantı

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında düzenlenen Kasım Ayı Muhtarlar ve STK’lar toplantısı Ferizli Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, mahalle muhtarları, STK’lar, kurum ve birim amirleri katıldı. Son bir aylık çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, birlikte prensipli ve ilkeli çalışırsak, ilçemize de güzel hizmetler yansıtırız” diye konuştu.  

Sulama projesi

Son zamanlarda yapılan projelere değinen başkan Soğuk, “Tarımı ve sanayiyi birlikte kalkındırmak için önemli hamleler yapıyoruz. Bu projeler ilçemize katma değer sağlayacak çalışmalar. Sulama projesi inşamız hızla devam ediyor. Bunun için bir de sulama birliği oluşturacağız. Bunu çiftçi vatandaşlarımız yönetecek. Belediye olarak bizde en iyisi için elimizden geleni yapmaya hazırız. Herkes elini taşın altına koymalı” ifadelerini kullandı.

‘Göç alıyoruz’

Göç veren ilçeden göç alan ilçe konumuna gelindiğinin altını da çizen Başkan Soğuk, “Sınırlı bir geçim kaynağına sahip olan ilçemizin bugün ufkunu açtık. Artık sanayi alanında da gelişiyoruz. 1989 yıllarında ilçemize zorunlu göç eden istiklal mahallesindeki vatandaşlarımız 1.050 hane olarak geldiler. Ferizli’de iş sıkıntısı olduğu içinde yüzde 80’i ilçemizi terk edip sanayi bölgelerine göç etmek zorunda kaldılar. Bakın ilçemiz bugün nerden nerelere geldi. Elhamdülillah göç alan bir ilçe durumuna geldik” dedi.

Sanayi gerekli

Başkan Soğuk son zamanlarda yapılan eleştirileri de cevaplandırarak, “Bazı köşe yazarları tarafından ve internet siteleri üzerinden ilçemiz de ‘Sanayi Bölgeleriyle birlikte Tarım Sahaları Yok Ediliyor’ şeklinde yorumlar duyuyoruz. Hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ancak temas ettikleri konuya bizler de en az onlar kadar hassasiyet gösteriyoruz. Tarım alanlarımızı gözümüz gibi koruyoruz. Biz organize sanayi bölgemizi tarımsal üretim potansiyeli çok düşük olan, verimsiz, yani marjinal tarım araziler üzerine kuracağız. Tarım ne kadar lazımsa, sanayide bir o kadar gerekli. Halkımız rahat olsun” şeklinde konuştu. 

10 Kasım 2017 , Cuma Bu haber toplam 723 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU