Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Sinerji platform oluyor


Sakarya’daki Üniversite, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından oluşturulan Sakarya Sinerji Ekibi, “Sakarya İşbirlikleri” gündemiyle bir araya geldi.

Güncel işbirlikleri

Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun teşrifleriyle ve tüm Sakarya Sinerji Ekibi’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Sinerji Ekibinde yer alan kuruluşların faaliyetleri ve güncel işbirlikleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

Önemli görevler

Gerçekleştirilen etkinliğin Sakarya için güzel bir örnek teşkil ettiğini belirten Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ülkemizin gelişmesi, ilerlemesi ve söz sahibi olması için güçlü olunması gerektiğini söyledi. Güçlü bir Türkiye içinse herkese önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali Balkanlıoğlu, bunun özellikle yerli ve teknolojik ürünlerin üretilmesi hususunda güçlü bir birliktelikten geçtiğini vurguladı.  Sakarya’da oluşturulan birlikteliğin de bu bağlamda önemli bir örnek teşkil ettiğini belirten Balkanlıoğlu, Sakarya Sinerji Ekibi olarak ilimiz genelinde gerçekleştirilen faaliyetler nezdinde memnuniyetini dile getirdi ve ileriki çalışmalar için başarılar diledi.

3+1 ve 7+1

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, uzun bir zaman önce 3+1 ve 7+1 Eğitim Modelleri ile yola çıkılan ve Sakarya’da nitelikli istihdamın arttırılması hususunda gerçekleştirilen bu birlikteliğin, bugün çok daha etkin bir hal aldığını dile getirdi.

Örnek modeller

Şu anda Sakarya’daki tüm aktörlerin Sakarya Sinerji Ekibi içerisinde yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Sarıbıyık, bugüne kadar gerçekleştirilen işbirlikleri ile 22 bini aşkın öğrencinin iş dünyasıyla buluşturulduğunu, daha mezun olmadan iş tecrübesine sahip nitelikli bireyler olarak yetiştirildiklerini ve gerçekleştirilen uygulamalar ve olumlu sonuçları ile 3+1 ve 7+1 Eğitim Modellerinin ülkemizde tavsiye edilen örnek modeller haline geldiğini belirtti.

Resmileşiyor

Sakarya Sinerji Ekibi’nin, Sakarya Valiliği’nin de onay ve katkılarıyla Sakarya Sinerji Platfomu olarak faaliyetlerine devam etmesinin çok daha faydalı olacağını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, küçük işbirliklerinden, Sakarya için düşünen, sorunlara çözüm arayan, başta ülkemiz olmak üzere Sakarya için katma değer üretmek üzere neler yapılabileceğini tartışan ve farklı aksiyonlar almaya çalışan bir sinerjinin sağlandığını vurguladı.

Çalışmaları aktardılar

İlimizdeki tüm kurumları nitelikli istihdamın arttırılması, mesleki eğitim, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi konularında etkin çalışmalar yürütüyor. Teknoloji Fakültesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK Elektrikli Araç Yarışları kapsamında yapılan elektrikli araç tüm katılımcıların beğenisini aldı. Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın teknik detaylarını aktardığı Sinerji isimli Elektrikli Aracın üretilecek yeni versiyonu da katılımcılarla paylaşıldı. STK Kurum temsilcilerinden destek sözü alan öğrenciler bu yaz üretilecek yeni versiyonla yarışa katılacaklar.

11 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 831 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU