Günün Tarihi:8 Mart 2021

Öğrencilerden organ bağışı


Organ Bağışı Haftası kapsamında Sakarya Üniversitesi Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu'nda öğrencilere yönelik organ bağışı konferansı düzenlendi. Program sonunda 11 üniversite öğrencisinden Organ Bağışı kabul edildi.

Nedir?

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Organ Nakil Koordinatörü Mihriban Nacar’ın anlatımıyla gerçekleştirilen konferansta Organ bağışı nedir? Nasıl yapılır? Kimler organ bağışlayabilir? Beyin ölümü ne demektir? Kadavradan organ alımı nasıl olur? Nakil hangi kurallara göre yapılıyor? Dinen bir sakıncası var mıdır ? Organ bağışının yasal boyutu nedir?   Başlıklarıyla detaylı bilgiler verildi.

Zorluklar

Daha sonra ise organ nakli bekleyen vatandaşların yaşadığı zorluklar dile getirildi. Konferans sonunda Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi Organ Bağış Birimi Sorumlusu Hemşire Rabiye Yıldırım ile Sağlık Memuru Hüseyin Özbay tarafından kurulan Organ Bağışı standında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bastırılan Organ Bağışı broşürleri dağıtılarak, 11 üniversite öğrencisinden Organ Bağışı kabul edildi.

12 Kasım 2017 , Pazar Bu haber toplam 785 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU