Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Adliye binası yetersiz


Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit kendisine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Baro Başkanı Av. Zafer Kazan’a yaptığı iadeyi ziyarette adli binasının ve duruşma salonlarının yetersizliğine dikkat çekildi.

Dikkat

Sakarya’nın Adliye Binası ihtiyacına ve bu konuda yaşanan ciddi sıkıntılara dikkat çeken Başkan Kazan, “Kamuda tasarruf kararları kapsamında Sakarya’ya yeni bir Adliye Binası yapımının rafa kaldırıldığı bilgisini alıyoruz fakat bir taraftan da ‘itibardan tasarruf olmaz’ deniliyor. Mademki itibardan tasarruf olmaz, devletin en büyük itibarı adalettir. Adliye Binasının durumu içler acısı. Adliye personelleri, hakim ve savcılar, adalet arayan vatandaşlarımız çok sıkıntılı bir durumdalar. Duruşma salonları oldukça yetersiz. İcra mahkemeleri inanılmaz bir kaos ve sıkıntı içinde. Adliyenin hali tam bir perişanlık. Konunun çok acil bir şekilde çözüme kavuşturulması gerekiyor.  Valimiz, Başsavcımız ile görüşüyoruz ve bu sıkıntılı durumun herkes farkında” dedi. 

Gazilerimizin yanındayız

Gazilere yönelik saldırılara değinen Başkan Kazan, “Yaşanan son olaylarda hadsiz bir sözde yazarın gazilerimize hakaret içerikli yazısı ve gazi olduklarını söylemelerine rağmen trafikte darp edilen gazilerimizin gördüğü muameleler hepimizin vicdanını derinden yaraladı. Buradan tüm gazilerimize ve şehit yakınlarına sahip çıktığımızı ve her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha sizlerin ziyareti vesilesi ile ifade etmek isterim. Morallerini asla bozmasınlar biz varız” şeklinde konuştu.

13 Kasım 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 643 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU