Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Ortak nokta Ferizli


Ferizli Belediyesi “Ferizli’nin dünü, bugünü ve yarını” konulu kahvaltı programı düzenledi. Programda Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Ortak noktamız Ferizli olmalıdır. Yerli otomobilin peşinde hep birlikte koşmalıyız” dedi.

yeni fikirler

Programa, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Ferizli Ziraat Odaları Başkanı Rıdvan Eren, Eski Belediye Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Bakırtaş, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK’lar, iş adamları ve davetliler katıldı.  Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk “Bugün burada ne güzel toplandık. Bir kent konseyi kuralım ve en az iki ayda bir toplanalım. İlçemizin sorunlarını sağda solda değil, birlikte konuşalım. Çıkış yolları arayalım. Yeni fikirler üretelim” dedi.

Yerli otomobil

Ferizli’nin hızla değiştiğini, bir yandan tarımın bir yandan da sanayinin geliştiğini söyleyen Başkan Soğuk, “İkinci sanayi bölgesi de bir anda gündemimize yerleşti. Şükürler olsun kurulacak. Öte yandan turizm alanında da yeni gelişmelere imza atıyoruz. Ferizli’mizin Milli meselelerinde bir araya gelmeliyiz. Biz yerliden yanayız. Ne zaman düşman gelir başımızı açar hep birlikte koşarız, yerli otomobilin peşinde de hep birlikte koşmalıyız. Zira yerli otomobil bizi dünya markası yapar. Tüm Türkiye bu projenin peşinde. Biz yerli otomobil için canla başla gayret ediyoruz ve peşinden koşuyoruz. Burnumuzun dibine gelmiş, Sakarya ve Ferizli olarak biz neden koşmayalım.”

Birlik içinde

Soğuk, “Ben Sakaryalıyım, Ferizliliyim diyen herkes bu konuda destek olmalı diye düşünüyorum. Fakat bazılarımız bu Milli meselede ki heyecanımızı ve arzumuzu kavrayamadı. Hani nerede diye sormaya başladı. Onlarda inşallah bu işlerin akşamdan sabaha olmayacağını kavrayacaklar. Başarmanın yolu birlik ve beraberlikten geçer. Bu konuyu sık sık her ortamda gündeme taşımalıyız. Gerek şahıs, gerek kurum olarak gittiğimiz her yerde bunu anlatalım. Bu proje kişi için değil, toplum için çok önemli. Bunun üzerinden pirim sağlama eylemi ise çok abes. Siyasi görüşümüz veya inancımız ne olursa olsun, ortak noktamız Ferizli olmalıdır. Ferizli’de, belediyede hepimizin” dedi.

Çalışmalar

İlçedeki yapılan çalışmalara da değinen başkan Soğuk, “Alt yapı çalışmalarımız üç dört koldan süratle devam ediyor. Tamamlandığında modern Ferizli’de yaşamının keyfini süreceğiz. Tarım ve sanayi bizim iki kanadımızdır. İkisi beraber olmazsa uçamayız. Aşağı Sakarya Sulama projesiyle tarımı, mevcut OSB’mizin yanında Büyük OSB ile de Sakarya’nın sanayisini ayağa kaldıracağız. Sanayi bölgeleri marjinal tarım araziler üzerine kuruluyor. Birinci sanayi bölgemizde 29 fabrika bitti bitecek. İlaveten 850 dönüm daha ek yaptık. Toplam 40 fabrikayı bulacak. Büyük sanayi bölgemiz ise Marmara’nın en büyüğüdür ve inşallah en azından otomobil yan sanayi ağırlıklı olacaktır. O zaman Ferizli’de en az 20 bin işçi çalışacak. 20 bin de konuta ihtiyaç olacak. Bu yıl dokuzuncu aya kadar bin konutluk inşaat ruhsatı verdik. Bu bizim ölçeğimizde ki belediye için büyük rakamdır” diye ifade etti.

Projeler

Başkan Soğuk, “Kapalı Pazar yeri ihale aşamasına getirildi. Büyük trafo indirme merkezimizin ihalesi tamamlandı. Gölkent gölü kuş gözetleme kulesi ve yürüyüş yolları projesinin ihalesi tamamlandı, ilk etap hafriyat çalışmalarına başlandı. Tüm mahallelerimiz temiz içme suyuna kavuştu. Yeni ilçe stadımız bitme aşamasına geldi. Sosyal hizmetlerimiz tüm hızıyla ve en güzel şekilde yapılıyor. Tüm mahalle yollarımızı yüzde 80 oranda büyükşehir belediyemiz ile birlikte sıcak asfalta kavuşturduk. Meydan ve otopark projesi içinde önemli çalışmalar içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Teşekkür

Sabırla beni dinlediğiniz için teşekkür ederim diyen Başkan Soğuk , “Dünden bugüne ilçemize hizmet etmiş tüm idareci arkadaşların da katılımıyla iki ayda bir geniş çaplı konseyler oluşturalım. Fikirlerimizi beyan edelim. Hep birlikte ilçemizi ilerilere taşıyalım. Artık ilçemizin dünü bugünü değil; yarınları önemli” dedi.

14 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 921 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU