Günün Tarihi:29 Kasım 2021

Sorunsuz hizmet için toplandılar


Adli hizmetlerin sorunsuz yürütülmesi amacıyla Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde seminer düzenlendi.

Hizmet

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca, Tugay Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün davet edildiği “Adli hizmetlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi, insanların hak kaybına uğramadan adaletin gecikmeksizin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi, adli kolluk çalışmalarında görülen aksaklıkların giderilmesinin sağlanması” konulu bir seminer düzenlendi.

Kanun gereği

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde düzenlenen seminere, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, OZM Şube Müdürü Hüseyin Koz ile birlikte Avukat, İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarından oluşan 50 personel katıldı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, “Hazırlık soruşturmasının her aşamasında gizliliğe riayet edilmesi ve ihbarcının kimliğinin ifşa edilmemesi gerekir. İnsanlara iyi davranılması, ölçüsüz güç kullanılmaması gerekir. Dosyada, Savcıya dava açılıp açılmaması hususunda sıhhatli fikir vermesine yetecek kadar bilgi, belge ve tespitlerin eksiksiz olarak bulundurulması lazım. Cumhuriyet Savcısının yetkisinde olan bir olaya Cumhuriyet Savcısından talimat almadan müdahale edilmemeli. Anayasaya göre kanunsuz emir kavramı olduğu ve kanuna aykırı emirlerin memura verilemeyeceği, yazılı olarak verilse dahi konusu suç olan emirlerin hiçbir suretle yerine getirilmemesi gerektiği, yerine getirenlerin sorumluluktan kurtulamayacağı, “Hukuka aykırılık” ile “Suç teşkil etmesi” kavramlarının karıştırılmaması gerektiği, hususlarına” dikkat çekti. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü verimli geçen bu semineri düzenleyen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına teşekkür etti. 

14 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 832 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 



SAKARYASPOR PUAN DURUMU