Hendek zirvede15 Kasım 2017, Çarşamba

 Zirveyi ele geçiren ilçe sporcularımız, başarılarını Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ile paylaştı

Zirvenin hakimi

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ ilimizde düzenlenen Büyükler Türkiye Karate Şampiyonasına katılan Hendekli sporcular, başarılı sonuçlar alarak ilçemize döndü. İlçeye döndükten sonra şampiyonlar, Antrenörleri Nurkan Kayacık ile birlikte Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü ziyaret etti. Başkan Püsküllü, şampiyonları ve hocalarını tebrik ederek ödüllendirdi. Başkan Püsküllü, Hendek’te her spor dalında başarıların olduğunu belirterek “ İlçemiz her geçen gün hızla büyüyor. Sporcularımız katıldıkları şampiyonalarda Hendek’imizin adını gururla duyuruyorlar. Bizler de kendileri ile gurur duyuyoruz. Sporcularımızdan Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlukları bekliyoruz “ diyerek, sporcuları tebrik etti. (Hasan ÖZTÜRK)

Tekirdağ Çerkezköy’de yapılan Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası’nda Hendek Belediyesi Karate Takımı’nda on sporcu katılarak iki birincilik ve iki ikincilik elde etti. 35 ilden 359 sporcunun katıldığı Türkiye Karate Şampiyonası’nda Hendek Belediyesi Karate Takımı’ndan, 67 kiloda Kerem Ali Zeren, 50 kiloda Hümeyra Beyza Ünlüsoy birincilik elde ederken, 61 kiloda Aslıhan Aygüneş ve 75 kiloda mücadele eden Doğan Ateş de ikincilik elde etti.

 

------------------------------

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yapılan Büyükler Türkiye Karate Şampiyonasında Büyükşehir ve Hendek Belediyesi Karate takımı madalyaları topladı

Büyükşehir şov yaptı

11 sporcu ile şampiyonaya katılan Büyükşehir 6 madalya ile büyük başarı yakaladı

Başarılı: Tekirdağ’da düzenlenen ve büyük heyecana sahne olan organizasyona katılan Büyükşehir Belediyesi Karate takımımız elde ettiği dereceler ile ilimize gururlu döndü. Büyükşehir Belediyesi Karate takımı aldığı 6 madalya ile, şampiyonada en çok madalya alan 2nci takım olma başarısı gösterdi. Gençlik Hizmetler Spor Müdür Fatih Çelikel ‘Şampiyonada başarılı olarak ilimizi gururlandıran sporcularımızın hepsini teker teker tebrik ediyorum, daha çok çalışarak daha da ileri gidebileceklerine inanıyorum’ dedi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu’da başarılı sporcuları tebrik etti. Büyükşehir Karate Takımı antrenörü Mustafa Solmaz ‘Gençlerimizi tebrik ederim, daha çok çalışıp, daha iyi yerlere geleceğiz’ dedi. (Kader BALKILIÇ)

Bu haber toplam 760 defa okundu.