Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Savaşın izleri burada siliniyor


Serdivan Çocuk Akademisi, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi (PICTES) kapsamında ilçedeki ilk ve orta düzeyde öğrenim gören Suriyeli çocukları misafir ediyor.

Adapte oluyorlar

Serdivan Çocuk Akademisi’ndeki kulüp çalışmalarıyla okul derslerini pekiştiren 7-14 yaş arası çocuklara, ülkelerinde yaşadıkları savaşın psikolojik etkilerinden kurtulmaları için destek olunuyor. Eğitimlerin yanı sıra kendi kültürlerinde yer alan geleneksel çocuk oyunlarıyla da neşeli vakit geçiren çocuklar sosyal hayata adapte oluyorlar. Akademi yetkililerinden yapılan açıklamada, PICTES kapsamında, ülkelerini terk etmek zorunda kalan 185 mülteci öğrencinin dönem boyunca Serdivan Çocuk Akademisi’nde misafir edileceği belirtildi.

18 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 756 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU