Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Çabalar meyvelerini veriyor


SEDAŞ ve TOFD işbirliği ile engelleri aşmak, engelli bireylere tekerlekli sandalye kazandırmak ve çevre duyarlılığını artırmak için ‘Kapakları Atmayalım, Engelleri Aşalım’ projesi gönüllülerin çabaları tüm hızıyla sürüyor.

Elele

SEDAŞ’ın, engelli bireyler için engelleri aşmak, çevre bilinci ve duyarlılığı yaratarak plastik kapakların geri dönüşümü ile topluma ve çevreye fayda sağlamak amaçlı sosyal sorumluluk projesine sürekli destek geliyor. Proje ‘SEDAŞ Gönüllüleri’nin çabaları ve katkıları ile tüm hızıyla sürüyor. SEDAŞ gönüllüleri, “Altı üstü bir kapak dememeliyiz. Plastik atıkların doğada bozulmadan 5 bin yıl kadar kaldığını biliyoruz. Bu projeye sağlanacak katkı ile hem çevreyi koruyacak, hem de akülü ve manuel tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engellileri özgürlüklerine kavuşturmaya katkı sağlayacağız. SEDAŞ çalışanları el ele verdi.”

Gönüllü destekleri

‘Bir kapak bir kapak daha’ diyen gönüllüler, “Paydaşlarımız da bugüne kadar 60 bin kapak ile kampanyamıza destek oldu. Bu işbirliği ve gönüllü desteklere teşekkür ediyor, çevre ve iyilik için yapılan tüm çabaları takdir ediyoruz” şeklinde konuştular.  Biriken kapaklar SEDAŞ Gönüllüleri tarafından TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği)  ile işbirliği kapsamında TOFD’un Genel Merkezine gönderiliyor.  SEDAŞ’ta uzun yıllar görev yapan Kemal Ateşli de kampanyaya destek verdi.

Duyarlılık kampanyası

SEDAŞ’ın sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren SEDAŞ Gönüllüleri’nin başlattığı çalışmanın kamuoyunda çok olumlu karşılandığını belirten Ateşli, “Uzun zamandır ailece topladığımız kapakları kendi ellerim ile SEDAŞ’a teslim etmek istedim” dedi. Kemal Ateşli, “Engellilere karşı duyarlı davranarak, çevre için de kamuoyunun dikkatini çeken ve farkındalık yaratarak, bu kampanyayı sürdüren SEDAŞ Gönüllülerini takdir ediyorum. Bu sosyal sorumluluk hareketini başlatan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Herkesin bu kampanyaya mutlaka destek olmasını diliyorum” dedi. 

21 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 820 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU