Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

Kardeşlik mührü çocuklar


20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü, Serdivan Çocuk Akademisi tarafından düzenlenen programda kutlandı. Kardeşlin mühürlendiği programı mülteci öğrenciler ve Türk öğrenciler bir arada hazırlayıp köpükten kardan adam yaptılar.

Köpükten kardan adam

Mülteci öğrencilerin Türk öğrencilerle birlikte hazırlayıp sunduğu programa;  Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Serdivan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Kıyak, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı. Program öncesinde miniklere eşlik eden Başkan Alemdar, kulüp çalışmalarına katılan öğrencilerle sohbet etti. Kardeşliklerini mühürlemek amacıyla hazırladıkları panoya boyalarla el izlerini bırakan akademi öğrencileri, köpükten yaptıkları kardan adamla da tüm dünyayı kucaklıyoruz mesajı verdiler.

Kalplere dokun

Çocuk haklarının dil, din, ırk ayrımı yapılmaksızın dünyadaki bütün çocuklar için olduğunu belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Tüm çocukların birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşamaları için bir gün değil her gün varız. Yüzlerindeki tebessümün hiç eksilmemesi için çalışıyoruz. Onlar bizim yarınlarımız, yaşam kaynağımız. Ülkelerindeki savaş nedeniyle göç etmek zorunda kalan mülteci öğrencileri Serdivan Çocuk Akedemisi’nde ağırlamaktan dolayı son derece mutluluk duyuyoruz.  Her birinin farklı geçmişleri, farklı hikayeleri, farklı dramları var. Serdivan Çocuk Akademisi’ndeki etkinliklerle onların kalplerine dokunurken, kulüp çalışmalarımızla da onları yarınlara hazırlıyoruz” diye konuştu.

Kardeşlik mührü

Suriye’deki savaş nedeniyle ülkesinden ayrılmak zorunda kalan ve ailesiyle birlikte hayatına Serdivan’da devam eden Ömer Ak isimli öğrenci basın açıklamasında  kardeşliklerini mühürlediklerini ifade ederek,  “9 yaşındayım. Ülkemdeki savaş yüzünden evimizi, yurdumuzu terk etmek zorunda kaldık. Çocukların yaşamaya, eğitime, sağlıklı olmaya, seslerinin duyulmasına, kendilerine adil davranılmasına hakları vardır. Ben de kardeşlerime katılıyorum. Bu haklar dünyadaki tüm çocuklar için eşit şekilde geçerli olmalı. Ayrıca bizi ülkenize kabul ettiğiniz için ülkem ve dünya çocukları adına size şükranlarımızı sunuyoruz. Allah Türkiye’yi korusun. Merhametin ve kardeşliğin sembolü olan bu vatanı, bu ülkede yaşayan tüm çocuklarla birlikte güzel yarınlara taşıyacağımıza söz veriyor, kardeşliğimizi mühürlüyoruz” diye konuştu.  

21 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 692 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU