Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Akyazı’ya Antep modeli


Akyazı Kent Konseyi, ilçedeki 13-19 yaş arası bağımlı çocukların tıbbi ve sosyal olarak rehabilite edilmesi amacıyla kurmayı düşündüğü merkez için Gaziantep’e model ziyareti gerçekleştirdi.

Konsey üyeleri

Akyazı Belediye ve Kent Konseyi Başkanı Hasan Akcan yapılan son toplantıda alınan karar gereği beraberinde kent konseyi üyeleri, Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, Belediye Meclis üyesi A. Hikmet Kurt, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Kent Konseyi Sekreteri Yasemin Özyiğit, Konseyin Basın sorumlusu ve Belediye Personeli İrfan Kardeş ve Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın eşi Eşi İlknur Akcan ile birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Kliniğini ziyaret etti.

 

Motive edilerek

Yapılan ziyarette Psikiyatri Kliniğini Sorumlusu Uzman Dr. Cenk Yancar ile görüşen Akyazı heyeti 13- 19 yaş arası bağımlı çocukların tıbbi ve sosyal rehabilite yapılarak takiplerin nasıl yapıldığı ve motive edilerek nasıl topluma kazandırıldıkları hususlarında önemli bilgiler aldı.

Psikiyatri Kliniğini hakkında bilgi veren Uzman Dr. Cenk Yancar, 60 yataklı eğitim –öğretim,  meslek edindirmeye yönelik sınıflar ve her türlü sosyal aktivitelerin bulunduğu merkezin önemli işlev yaptığını söyledi.

 

Bağımlı çocuklar

Yancar, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı Oya Bahadır Yüksel Psikiyatri Kliniğinin özellikle bağımlı çocukları topluma kazandırmak adına çok önemli çalışmalar yaptığını ve bu çocukların tedavi süreçlerinin bağımlı çocukların durumuna göre 1 ve 6 aylık süreci oluşturduğunu ifade etti.

 

Topluma kazandırılması

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan yaptıkları ziyareti değerlendirerek, “Yaptığımız bu önemli ziyaret sonrasında ilçemizde bağımlı çocuklar için ayaklı tedavi merkezi oluşturulması, eğitime devamlılığının sağlanması yada meslek edindirmeye yöneltilerek çalışmalarla bu bağımlıların topluma kazandırılması konularında önemli bilgiler aldık” dedi.  

 

Hemen başlayacağız

Başkan Akcan, “Kent Konseyi olarak bizleri misafir eden ve sunum hazırlayan Dr. Cenk Yancar ile ekibine teşekkür ediyorum. Buradan edindiğimiz bilgiler çerçevesinde ilçemiz de yararlı v e faydalı çalışmalara hemen başlayacağız” diye konuştu. 

21 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 856 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU