Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

Çadır kurup çalıştılar


Su borusu döşeyen taşeron firma ekipleri yeraltı kablolarını koparınca Erenler’de elektrik kesintisi yaşandı. Bu durum karşısında SEDAŞ ekipleri yağış nedeniyle çadır kurup çalıştı.

Kablolar koptu

Çarşamba Pazarı güzergahında su borusu döşemek için altyapı çalışması gerçekleştiren taşeron firma ekipleri iş makinası ile kanal kazma sırasında SEDAŞ’ın Erenleri besleyen ana omurgada yer alan 34 bin 500 voltluk elektrik dağıtım şebekesine ait kablolara büyük zarar verdi. İş makinasının kepçesi ile koparılan kabloların 3 devreye 6 adet ek yapılması gerekti. Ek sayısının artması ile kablo eklerinin ayrı ayrı yapılması enerji vermek üzere bu çalışmanın büyük bir özen ve meşakkatle yapılmasına neden oldu.  SEDAŞ ekipleri trafoya yakın alanda alternatif besleme kablolarına da hasar verilmesi nedeniyle farklı bir bölgeden enerji alma imkanı bulamadı.

Enerjilendirme sürüyor

SEDAŞ ekipleri çamur içinde dikkatle ve özenle kablo eklerini yapmak için alarma geçtiler.  İş makinasıyla oluşan yeraltı kablo hasarı nedeniyle Erenler Tabakhane Mahallesi, Hacıoğlu Mahallesi, Patates Hali Sakarya Caddesi, Yunus Emre Parkı Civarı, Çarşamba Pazarı bölgesinde enerji kesintisi yaşandı. SEDAŞ ekipleri yağış nedeniyle kablo eki sırasında çevre ve iş güvenliği, ayrıca kabloların ıslanmaması için çadır kurarak çalıştı. Bu bilgilendirme hazırlanırken SEDAŞ ekipleri arızaya müdahale sonrası yapılan kablo eki çalışmasını tamamlayarak şebekeyi enerjilendirmeyi hedefliyordu. 

22 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 619 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU