Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

‘Her an seçime hazırız’


AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve yönetimi gazetemizi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Yeni yönetim

Geçtiğimiz haftalarda yapılan ilçe kongresi sonrasında yenilenen yönetim kuruluyla gazetemizi ziyaret eden Başkan Ak, Gazetemiz Sorumlu Müdürü Müjdat Çetin ve Yazı İşleri Müdürü Ekrem Ürdüç’e parti içi çalışmalar, genel ve yerel gündem ile ilgili değerlendirmede bulundu.

2019 çok önemli

2019 seçimlerini ülkenin kaderi için çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Ak, “Teşkilatımız yeni yönetimiyle kolları sıvayarak işe başladı. Her akşam mahalleleri geziyor, vatandaşlarımızı dinliyoruz. Halkın bizden istek ve beklentilerini alıyoruz. 2019 ve ülkemizin hedeflerini anlatıyoruz. Seçimler ülkemizin geleceği için çok önemli. Bunu halkımıza anlatıyoruz. Yaşanan oyunları ve milletçe nasıl üstesinden geleceğimizi uzun uzun konuşuyoruz. Milletimiz artık her şeyin farkında ve birlik-beraberlik ile aşamayacağımız sorun olmadığını biliyor” dedi.

Yüzde 50 baraj

Başkan Ak, “Teşkilatımız her an seçime hazır. Mahalle bazlı sandık çalışmalarımızı güncelledik, üyelerimiz güncellendi ve danışma meclislerimiz sürüyor. Her an seçime hazırız. Zaten bu düzey de çalışmalarımızı yürütüyoruz. Vatandaşımızın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımıza olan ilgi hiç eksilmiyor. Zaten biz de parti olarak Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yüzde 50 baraj bile olsa sorunumuz yok” dedi.

Nakit sıkıntısı

Türkiye’deki ekonomi çevrelerini yakından takip ettiklerini belirten Başkan Ak, bu konuda piyasalarda iş sıkıntısının değil, sadece nakit sıkıntısının olduğuna dikkat çekti. Süreci yakından takip ettiklerini ifade eden Başkan Ak “Önümüzdeki Mart  ayından sonra aynı nakit sıkıntısı devam ederse, bu tabi önemli bir şey. Ona da dikkat etmek lazım” diye konuştu.

İş yoktu para yoktu

Başkan Ak şöyle devam etti: “Tabi buraya kadar olan gelişmelere bakmak lazım. Nakit sıkıntısı nereden kaynaklanıyor? İşletmeler bütçeyi denkleştirmek için harcamalarını kısıyor. 2001 krizini iyi biliyorum. O zaman iş yoktu, para da yoktu. Şu an duyduğumuza göre şirketlere yurtdışından çeşitli iş teklifleri geliyor. Bu da bizi sevindiriyor”

İyi Parti’nin kuruluşu

İYİ Parti’yle ilgili düşüncelerini de açıklayan Başkan Ak, “Tabi biz kendimizi rakibe göre değil, kendi oyunumuza göre hazırlıyoruz. Baraj sorunumuz yok. Sayın Atasever iyi bir arkadaşımızdır. O da kendi açısından çalışmalarını sürdürecektir. Bizim insanımız AK Parti’yi, milletin partisi olarak görüyor. Dolayısıyla İYİ Parti’nin kurulması bizi etkilemeyecektir” diye yanıtladı.

AK Parti felsefesi

Son olarak seçim çalışmalarını da değerlendiren AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak seçim çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ve mahalle toplantılarına ağırlık verdiklerini vurguladı. Başkan Ak “Bu işi spora benzetiyoruz. Antremanı iyi yaparsanız, sahada da başarılı olursunuz. Biliyorsunuz AK Parti’nin felsefesi, seçim bittiği an diğer bir seçime hazırlanmaktır. Tempoyu o yüzden hızlandırdık” dedi.

İstifa süreci bitti

Parti’deki değişim sürecini de değerlendiren Başkan Ak, “Biliyorsunuz AK Parti’nin bir yenilenme süreci var. Bu süreçte çeşitli istifalar gündeme geldi. Şu an belediye başkanlarının istifa süreci tamamlandı. Başkanlarımızın başarı karneleri var ve her ay bunlar genel merkezimiz tarafından değerlendiriliyor. Tabi kamuoyundaki durumlarına da bakılarak değerlendiriliyor.  Ondan sonra devam edip etmeme kararı veriliyor. Süreç bu şekilde işliyor” dedi.

Mahalleler ve Yenikent

Başkan Ak ayrıca, tarıma verilen devlet desteklerini yaptıkları mahalle ziyaretlerinde açıkladıklarını, mahallelerin her geçen gün genişlediğini, yerel yönetimler ile diyalog halinde sorunların çözümü için çalıştıklarını söyledi. Adapazarı’nın en büyük mahallelerinden olan Yenikent bölgesini de sık sık ziyaret ettiklerini dile getiren Başkan Ak, “Bölgemiz her geçen gün gelişen bölge. Yerel yönetimlerle birlikte bölge üzerinde geliştirilen projeler var. Bizlerde destek veriyoruz” diye konuştu.

22 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 744 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU