Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Besi Bölgesi kurulacak


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın çağrısına kulak veren 1. Meslek Komitesi Tarıma Dayalı Besi Organize Sanayi Bölgesi'ni Sakarya’da kurmak için start verdi.

Tarımsal destek

Sakarya Ticaret Borsası Canlı Hayvan Ham deri 1. Meslek Komitesi toplantısı geniş bir katılımla yapıldı. Toplantıya Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal, Meslek Komitesi Üyeleri katıldı. Toplantıda ilimiz ve bölgemiz için önemli olan Organize Besi Bölgesi kurulması yönünde önemli istişarelerde bulunuldu. Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kobal, “Komite üyelerimiz ile birlikte geleceğe yönelik Modern tesislerde hayvancılık yapmaya olanak sağlayacak olan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi kurulması ve tüm besicileri aynı çatı altında toplamak, kaçağın önlenmesi için değerlendirmeler yaptık ve bu konuda fizibilite çalışmalarının yapılması hususunda komite olarak Adapazarı Tarımsal Kalkınma Kooperatifine destek verilmesine karar aldık” diye konuştu.

Örnek çalışma

Kobal, “Canlı hayvan potansiyelinin modern bir besicilik anlayışı ile ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak olan bu proje ile hayvancılık faaliyetlerinin daha değerli, düzenli, ekonomik ve ön plana taşımak amacıyla ilimizin temiz, modern ve örnek bir yerleşim merkezine dönüştürülmesi adına Organize Besi Bölgesi projesini hayata geçirilmesini komite olarak fazlası ile önemsiyoruz. Bu nedenle tarım ve sanayiyi aynı anda geliştirmek adına hem de bu vesileyle yatırımcıyı tarıma teşvik etmek amacıyla eksikliğini gördüğümüz Organize Besi Bölgesinin kurulması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Allah’ın izniyle bu güzel projenin hayata geçmesi ile ilimiz büyük bir devinim kazanacak ve bölge için örnek çalışma olacaktır” dedi.

23 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 842 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU