Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Öğretmenlerin adı ormanlarında yaşayacak


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü tüm ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’da görev yapan 11 bin 415 öğretmen adına oluşturulacak Hatıra Ormanı’na fidan dikiminin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde gerçekleşeceğini açıkladı.

 

Hatıra Ormanı

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü ilimiz genelinde görev yapmakta olan 11 bin 415 öğretmen adına  oluşturulacak Hatıra Ormanı için çalışmalarını tamamladı.

Adliye Mahallesi

Arifiye Adliye Mahallesi Karıncalı Baba Türbesi mevkiindeki alanda oluşturulacak Hatır Ormanı’na fidan dikimlerinin yarın saat 14.30’da düzenlenecek tören ile gerçekleştirileceği belirtildi.

Saygın bir meslek

Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Öğretmenlerimiz yetiştirdiği nesillerle geleceğimize yön veren kutsal bir mesleğin mensuplarıdır. Öğretmenlik; emek, fedakârlık, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir” denildi.

Eş zamanlı program

 Öğretmenlerin, aydınlık geleceğin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin çağdaş, demokratik, milli ve manevi değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde görev alan kıymetli insanlar olduğunun vurgulandığı açıklamada, “ Orman Genel Müdürlüğümüz, ağaç ve orman sevgisinin yaygınlaştırılması maksadıyla, eğitim camiamızın en önemli varlıkları öğretmenlerimiz için 24 Kasım 2017 Cuma günü Öğretmenler Günü’nde, ülke gelinde eş zamanlı olarak her bir öğretmenimiz adına görev yaptığı ilde 1 adet fidan dikmek suretiyle öğretmenlerimiz adına Hatıra Ormanları oluşturulacak” denildi. 

23 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 821 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU