Günün Tarihi:28 Ocak 2020

Öğretmenler Günü kutlandı!


24 Kasım Öğretmenler Günü eğitim camiasının Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ve ardından gerçekleştirilen programla kutlandı.

Geniş katılım

Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi’nin hazırladığı ve Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen kutlama programına Vali İrfan Balkanlıoğlu, MHP Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Jandarma Alay Komutanı Cengiz Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, vali yardımcıları, kaymakamlar, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü

Saygı duruşunda bulunması ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Şehit Selçuk Esedoğlu Okul Müdürü Ali Kınay günün anlam ve önemini belirten bir konuşmasında, “ Çağdaş nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Nitelikli eğitim iyi ve kötüyü ayırt edebilecek berraklıkta olmalıdır. En büyük gücümüz değerleri olan gençliğimizin varlığıdır” dedi. Aday Öğretmenler adına Şirinevler Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Türkan Yıldırım, emekli öğretmenler adına ise Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ayşe Türkoğlu birer konuşma yaptılar.

Büyük bir meslek

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise, “ Böylesine seçkin bir mesleğe sahip olmanın onuru ile tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum. Öğretmenlik mesleğine ilk defa adım atan öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Emekli öğretmenlerimize ise emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Öğretmenlik sorumluluğu çok büyük bir meslektir. Bu mesleğe gönül veren tüm öğretmenlerimiz ülkemizin dört bir yanına sevgi ve bilgi tohumları yaymışlardır. Bakanlığımızın hedefleri eğitimin kalitesini yükseltmek biz de müdürlük olarak tüm öğretmenlerimizle bu yönde çalışıyoruz” dedi. 

En kutsal varlık

Vali İrfan Balkanlıoğlu ise, “Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Çocuklar için kendilerini feda eden öğretmenlerimiz en kutsal varlıklarımızdır. Eğitime önem veren ülkeler bir yerlere gelebilmişlerdir. Eğitime gerekli yatırımı yapmayan ülkeler geri kalmışlardır. Toplumda olumsuz ne varsa eğitimsizlikten kaynaklanmaktadır. Toplum olarak eğitime ve eğitimciye önem vermemiz lazım. Milli Eğitim bütçesi Allah’a çok şükür Milli Savunma Bakanlığı’nın bile üstüne çıktı” dedi.

Takipte zorlanıyoruz

Balkanlıoğlu, “ Eğitimde sadece okul ve bina sorunu değil öğretmenlerin sorunları da var. Onların da çözülmesi lazım. İhtiyaç olmadığı halde açılan fakülteler on binlerce atanamayan öğretmenler var. Eğitimde iyi planlama yapılamadığı için bir çok öğretmen adayı mahsun atanma bekliyor. Sorunların masaya yatırılması lazım. Planlarımızın olması lazım eğitim sistemi ile ilgili. 5-10 sene sonra sistem nasıl olmalı bunların şimdiden belirlenmesi lazım. Artık takip etmekte bile zorlanıyoruz yapılan değişiklikleri. Böyle eğitim anlayışı olmaz. Eğitimciler bile takip etmekte zorlanıyor. Şimdi yeni bir sistem geldi herkes ne olacağını nasıl olacağını merakla bekliyor” şeklinde konuştu.

Belge ve Açba

Vali Balkanlıoğlu’nun konuşmasının ardından aday öğretmenlerin yemin merasimi gerçekleştirildi. Merasimde bazı öğretmenlerin elinin masaya değmemesi yadırgandı.  Emekli olan öğretmenlere ise hizmet şeref belgelerini Vali İrfan Balkanlıoğlu takdim ederken, ödül alan öğrencilere de ödüller verildi. MHP Milletvekili Zihni Açba’da yaptığı konuşmasında öğretmenlerin gününü kutladı.

Ödül alarlar

Öğrencilerden Sabihahanım’dan Sude Naz  Usuk ile öğretmeni Elif Kondakçı, Nurettin Tepe Okulu’ndan Çeşminaz Zeybek, Ekinli Okulu’ndan Murat Güdek, Ali Dilmen Okulu’dan Kemal Boy, Atatürk Lisesi’nden Elif Lata, Özel Beşsezik Okulu’ndan İrem Karaer, Ali Dilmen Lisesi’nden Kübra Baylan ve Karapürçek Yüksel Ortaokulu’ndan semi Gülle ödüllerini aldılar. 

25 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 791 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU