Günün Tarihi:23 Ocak 2021

Soğuk’tan öğretmenlere sürpriz


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede ki okulları gezerek öğretmenlere çiçek taktim etti. Soğuk, “ Çocuklarımızı şiddet içeren ve psikolojisini bozan her tür ortamdan uzak tutmalıyız” dedi.

Kutsal meslek

Ziyaret ettiği okullarda öğretmenlere özel ilgi gösteren Başkan Soğuk öğretmenlerin bu özel gününü tebrik etti. Öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Soğuk, Hz. Ali’nin(r.a.) ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözüyle, öğretmenliğin çok anlamlı bir meslek olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Soğuk, “Öğretmenlerimiz sadece bugün değil her gün hatırlanması gereken önemli insanlardır. Bugüne özel değil, daha sık bir araya gelmeliyiz” şeklinde konuştu.  

 Bilinçlendirme

Çocukların Sosyal Medya’da çok zaman geçirdiğini, kendilerine zarar veren ortamlarda gezindiklerini, şiddet içeren oyunlarla beyinlerinin zehirlendiğinin altını çizen Soğuk, “Cep Telefonları çok küçük yaşlarda çocukların ellerine veriliyor. Maalesef bu toplumumuzun ortak bir yarasıdır. Bu yanlışlığı ortadan kaldırmak için hep birlikte çalışmalar yapalım ve programlar düzenleyelim. Bu konuda tüm okul aile birliklerimize de çok iş düşmektedir. Öğrencilerle veliler arasında köprü oluşturup konunun hassasiyeti üzerinde diyalog sağlamalıdırlar. Zararı ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapalım. Velilerimizi de bu konuda bilinçlendirelim. Çocuklarımızın nelerle ilgilendiğini takip etmeliyiz” diye ifade etti.  

Dikkat

Mavi Balina oyununa da dikkat çeken Başkan Soğuk, “Oyun nedeniyle dünya genelinde 100’den fazla çocuğun intihar ediyor. Maalesef bunun son örneğini ülkemizde de yaşadık. Burada okul aile birliklerimize, ailelerimize ve siz öğretmenlerimize de çok iş düşüyor. Devletimizde bu konuda gerekeni zaten yapıyor. Gençlerimizin psikolojisinin bozulup kurban edilmesine izin vermemeliyiz. İnternet başında geçirdikleri zamana kısıtlama uygulamalıyız” dedi.

26 Kasım 2017 , Pazar Bu haber toplam 753 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU